A feladat:

Hány gramm szőlőcukrot tartalmaz annak az embernek a vére, akinek a vértérfogata 5 liter, vércukorszintjét pedig 4,5 mmol/liternek mérték?



2022. dec. 4. 21:53
 1/2 Z003 ***** válasza:
Az embernek 5l vére van tehát 5*4,5 mmol össz cukrunk van. 1 mol 1000mmol, a szőlőcukor moláris tömege: 180,156 g/mol. Innentől remélem már menni fog.
2022. dec. 4. 22:07
 2/2 anonim ***** válasza:

n = 5*4,5 = 22,5 mmol = 0,0225 mol cukor


szőlőcukor = glükóz, moláris tömege 180,16 g/mol


m = 0,0225 * 180,16 = 4,05 g glükózt tartalmaz.

2022. dec. 4. 23:56