Egy konzervgyárban adagolóautomata tölti a dobozokba borsót. Az egy dobozba töltendő borsó tömegének várható értékére az előírás 350 g. A gép szórása 10 g. A töltőtömeg normális eloszlású. A dobozok hány százalékába kerül 330 g-nál kevesebb borsó?

Köszönöm a segítséget!!

2022. dec. 4. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:

z = (330 - 350) / 10 = -2.


Normál eloszlás táblázatból leolvasható, hogy 2,0-hoz 0,9772 tartozik. De ez azt adja meg hogy hány százalékába kerül több, szóval a helyes megoldás 1-0,9772=0,0228 ami 2,28%.


Remélem jól gondoltam végig a feladatot.

2022. dec. 5. 00:06
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja és a táblázat forrása: [link]
2022. dec. 5. 00:11