Köszönöm a segítséget!!2022. dec. 4. 22:07
1/2 anonim válasza:
z = (330 - 350) / 10 = -2.
Normál eloszlás táblázatból leolvasható, hogy 2,0-hoz 0,9772 tartozik. De ez azt adja meg hogy hány százalékába kerül több, szóval a helyes megoldás 1-0,9772=0,0228 ami 2,28%.
Remélem jól gondoltam végig a feladatot.
2/2 anonim válasza:
Ja és a táblázat forrása: [link]