Mi értelme az iskolának ha úgyis mindent otthon kell megtanulni?
A szocializáció és a gyerekmegőrzés tulajdonképp.
Az iskola a társadalom működését modellezi, ebnen a kontextusban tanul meg a gyerek a többi ember között működni és létezni, először összedolgozni, kommunikálni és nézeteltéréseket kezelni velük.
Plusz a kiskorú gyereket magára hagyni bűncselekmény, épp ezért a szülőnek is nagy segítség, amíg dolgoznia kell, hogy vigyáznak a csemetéjére és tanítják.
Amúgy azzal nem értek egyet, hogy úgyis mindent magadtól kell megtanulni. Ez ugyanis paradoxon. Ha más nem tanított volna meg magadtól tanulni korábban, most nem tudnál. Az információ kinyerését és elsajátítását, a tájékozódás és utánajárás, a gondolkodás képességét is tanultad valahonnan (már aki, sok az életképtelen szerencsétlen, akinek mindent a szájába kell adni egy Google kereséstől kezdve).
Intézmény vagy tudás átadás szintjén nézzük a dolgot?
Ha intézmény szintjén akkor vedd figyelembe azt, hogy sok szülő dolgozik. Sokaknak még a nyári szüneti ügyeletet is nehéz megoldani, nemhogy az év 365 napjában egy otthon ülő diákra figyeljenek. Ne csak a középiskolásokra gondolj, hanem a kis iskolásokra is. Egy 7 évest nem fogsz órákra egyedül hagyni.
Társadalomba illeszkedés elsajátítása. Közösségi élmények megtapasztalása (farsang, versenyek, kirándulás). Kilépsz kicsit a saját világodból és szocializálódsz. Ezáltal fejlődik a világnézeted, hiszen rengeteg inger ér. Megtanulsz konfliktust kezelni, felelősséget vállalni, hosszú távra tervezni és beosztani az idődet, önérvényesítés.
Az sem elhanyagolható, hogy a tanárok visszajelzést tudnak küldeni. Figyelik a magatartásod, erősségeidet, hiányosságaidat, szűrik a problémákat (figyelemzavar, diszlexia, autizmus és társai), amik lehet egy családi környezetben elő sem jöttek volna. Figyelik továbbá a gyerekek helyzetét. Otthoni bántalmazás, erőszak, elhanyagolás.
Ha pedig tudás szintjén nézzük akkor valóban felesleges. Ezért találták ki az esti gimit, levelezőt, táv oktatást, online tanfolyamokat. De ezeket nem is gyerekeknek találták ki, hanem javában azoknak akik be tudják osztani a saját idejüket, tudnak "egyedül" tanulni. De ahhoz, hogy megtanulj tanulni és saját rendszert építs ki a tanulásra ahhoz elengedhetetlen, hogy ilyen "szigorú" szabályokkal rá legyél kényszerítve.
4
Konkrétan ez történik az irodai munkák nagy részében, rengeteg a home office lehetőség.
Mert mindenki más tempóban tanul. Valaki elolvassa 2x és simán lefelel. Más meg órákig ül felette. Tényleg megvárnád, hogy valaki 1,5 órán magolja be a Toldit?
Tanulási szokásról ne is beszéljünk. Hány ember járkálna körbe-körbe miközben mondja hangosan? Mennyien állnának neki jegyzeteket készíteni, szerkeszteni, szövegkiemelővel formázgatni? Én nem is tudtam volna iskolában tanulni, mert gépelve tanultam. A laptopomat be se mertem volna vinni.
Emellett vannak olyan dolgok, amiknek bőven utána kellene nézni. Amit felhoztál az Odüsszea tudod te milyen hosszú? Azt képtelenség 5-10 perc alatt megtanulni/bemagolni és tovább haladni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!