Elakadtam kicsit a következő feladatokban, nagyon megköszönném, ha valaki rászánja az idejét. ?


Hányszorosára kell hígítani a 0,5 M bárium-hidroxid-oldatot, hogy 12,7 pH-jú oldatot kapjunk?


1 dm3 0,01 M NaOH-oldathoz 1 dm3 0,001 M HCl-oldatot öntünk. Mekkora a keletkezett oldat pH-ja?


Mekkora a cianidionok koncentrációja és a pH a HCN 0,01 M oldatában?



2022. nov. 22. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket kell használnod:


pH+pOH=14


pH=-lg(c(H+)) c a koncentráció

pOH=-lg(c(OH-))


A cianidoshoz valszeg függvénytábla is kell, mert gyenge sav.

2022. nov. 22. 21:59
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Cianidos:


HCN <> H+ + CN-


Ka=c(H+)*c(CN-)/c(HCN)


c(H+)=c(CN-)=x

x-t mi vezetjük be, ezt keressük.


C legyen a kezdeti, vagy névleges HCN koncentráció,amit megadtak.


Akkor c(HCN)=C-x


Így

Ka= x²/(C-x)


Ka függvénytáblából, C a feladat szövegéből.


Rendezed, hogy az egyik oldalon 0 legyen, felbontod a zárójelet, aztán másodfokú megoldóképlet.

Ha mázlid van, a hamis gyök egy negatív szám.

2022. nov. 23. 07:21
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. nov. 23. 21:32