2022. nov. 21. 18:20
2/7 A kérdező kommentje:
Ahaa de nem tudom mit akar😅
2022. nov. 21. 18:30
4/7 anonim válasza:
Hányszor fogod még kiírni a kérdsét?
5/7 anonim válasza:
A nitrogénben van 7 db. proton. Ezeknek pozítiv a töltése. És ez a töltés taszítja a protont amelyik közelíti. Az erő az elektrosztatikus kh. szerinti F=k*Q1*Q2/(r^2) [ k=1/(4*pi*epszilon) ] F erő ellenében történő mozgatás munkavégzése változó erő esetén az erőfüggvény távolság szerinti integráljából már számolható.
6/7 anonim válasza:
Ha ismered a ponttöltés erőterének a potenciálfüggvényét, akkor nem kell integrálni: k*Q/r, amiből a töktéssel rendelkező részecske helyzeti energiája: k*Q*q/r. Ezt a munkát kell befektetni ahhoz, hogy a részecskét végtelen távolságból, ahol a potenciál 0, behozhassuk a feladatban megadott távolságra a többszörösen töltött atommag közelébe.
( [link] lásd az elektromos potenciálkülönbség fejezet alatt)