Bummi kérdése:

Mekkora energiát kell egy protonnal közölni ahhoz, hogy 10(-12) m-re megközelítse a nitrogén atommagját?


2022. nov. 21. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Házifeladat?
2022. nov. 21. 18:28
 2/7 A kérdező kommentje:
Ahaa de nem tudom mit akar😅
2022. nov. 21. 18:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudomány!
2022. nov. 21. 18:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Hányszor fogod még kiírni a kérdsét?
2022. nov. 21. 21:07
 5/7 anonim ***** válasza:
A nitrogénben van 7 db. proton. Ezeknek pozítiv a töltése. És ez a töltés taszítja a protont amelyik közelíti. Az erő az elektrosztatikus kh. szerinti F=k*Q1*Q2/(r^2) [ k=1/(4*pi*epszilon) ] F erő ellenében történő mozgatás munkavégzése változó erő esetén az erőfüggvény távolság szerinti integráljából már számolható.
2022. nov. 21. 21:28
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ismered a ponttöltés erőterének a potenciálfüggvényét, akkor nem kell integrálni: k*Q/r, amiből a töktéssel rendelkező részecske helyzeti energiája: k*Q*q/r. Ezt a munkát kell befektetni ahhoz, hogy a részecskét végtelen távolságból, ahol a potenciál 0, behozhassuk a feladatban megadott távolságra a többszörösen töltött atommag közelébe.


( [link] lásd az elektromos potenciálkülönbség fejezet alatt)

2022. nov. 22. 11:33
 7/7 anonim ***** válasza:
2022. nov. 22. 11:34