Szeretnék segítséget kérni az alábbi feladatsorban. az 5ös feladattól a 10es-ig szeretnék segitséget kérni. Sűrgős, mert holnapra kell. Linkelem a feladatsort a megjegyzésben. ?

files.fm/u/tsybzz3cr

#matematika #iskola #Matematika felvételi feladatsor 2022
2022. nov. 1. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:

5.

a) 56 fok

b) 68 fok

c) 28 fok

d) 84 fok


6.

a) C

b) C

c) D

d) C


7.

2,5k = t

(t - [0.2t + 6]) * 2 = k

(2,5k - [0.5k + 6]) * 2 = k

5k - 1k - 12 = k

3k - 12 = 0

k = 4 -> t = 10

4 kacsa, 10 tyúk


8.

12 * x = T

17 * (x + 5) = T + 120

5 * x + 85 = 120

5x = 35

x = 7

7 cm a másik oldal


9.

a) 3 * 9 + 3 * 6 = 45

b) 18

c) 1/3


10.

hétfő: x

kedd: 1,5x

szerda: 0,5x

csütörtök: 0,5x + 11

péntek: 0,5x + 24

x = 0,5x + 24 -> x = 48

48 + 72 + 24 + 35 + 48 = 227

2022. nov. 1. 18:57
 2/4 krwkco ***** válasza:
100%

A 6-os jó.

7-es jó.

8-as jó.

9. a) 3 * 9 + 3 * 6 = 45

Szerintem 2*9(alul-fölül)+2*6(oldalt)+6+3+6+9(előlről-hátulról)=54

b és c jó.

10-es jó

2022. nov. 1. 20:30
 3/4 krwkco ***** válasza:
100%
Az 5-ös is jó.
2022. nov. 1. 20:36
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. nov. 2. 16:34