Valaminek 650 a 35%-a. Hogy tudom meg hogy mennyi a 100%?

2022. okt. 18. 05:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
650 osztva 35-el. Szorozva 100-al.
2022. okt. 18. 05:18
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
1857
2022. okt. 18. 05:18
 3/15 anonim válasza:
95%
Így igaz, de ha egy lépésben akarod megúszni, az is jó, ha elosztod a 650-et 0,35-tel.
2022. okt. 18. 05:43
 4/15 anonim válasza:
11%
Nem elosztod , megszorzod 0,35el .
2022. okt. 18. 06:12
 5/15 anonim válasza:
95%
Ha a 650-et megszorzod 0,35-tel, akkor a 650-nek fogod megkapni a 35%-át.
2022. okt. 18. 06:34
 6/15 A kérdező kommentje:
Most akkor melyik a jó? :)
2022. okt. 18. 07:04
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
Amelyiknek jobb az értékelése :)
2022. okt. 18. 07:08
 8/15 A kérdező kommentje:

Az első válaszadóé jónak tűnik. Kipróbáltam olyannal, aminek tudom a 100%-át.


720 valaminek a 72%a, 720/72 = 10. 10×100=1.000

2022. okt. 18. 07:12
 9/15 Sh4dowth3w0lf ***** válasza:
94%

Az x 35 százalékát úgy kapod meg, hogy megszorzod x-et 0.35-tel:


x * 0,35 = 650


A fenti képlet egyszerű átrendezésével kijön, hogy:


x = 650/0.35


Tehát, ha 650-et osztod 0.35-tel, akkor megkapod az eredeti számot.

2022. okt. 18. 07:15
 10/15 anonim válasza:
100%
(100/35)*650, de ezt átrendezheted más formákba is, ugyanúgy helyes lesz.
2022. okt. 18. 08:03
1 2