Hogyan kell kiszámolni ezt az S=v*T képletet?


v=120km/h

t=5s

S=X


A v-t váltsam át M/s-be, vagy az 5 másodpercet váltsam át órába?

Online le vezettem ezt a példát, ott mindig 166,67 jött ki, míg nekem 166,5.


Így vezettem le:

v=120km/h (:3,6= 33,33 m/S)

t=5s

S=?

S=v*T=33,33 m/S * 5s= 166,65m.


Mit csináltam rosszul? 1 hétig beteg voltam és teljesen le maradtam ezekről a procedúrákról, nem vagyok egyáltalán biztos abban amit csinálok. Kérlek segítsetek



2022. okt. 15. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Jól számoltál, csak a kerekítések miatt van kis eltérés, ha csak a végén kerekítesz, pontosabb eredményt kapsz:

v=120/3,6 m/s=100/3 m/s

s=5·100/3≈166,67 m

2022. okt. 15. 13:22
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

m/s -ba érdemes átváltani, mert az a sebesség származtatott SI mértékegysége


egyébként ha nem látod át a feladatot, akkor rajzold fel a foronómiai görbéket, és nézd meg, hogy mi jön ki

úgy vannak, hogy gyorsulás sebesség és út egymás alá fölrajzolva

lefelé a görbe alatti terület kell, fölfelé pedig az adott szakaszon az y-tengelyen mért érték az x tengelyen mért értékkel elosztva (a meredekség)


Itt arról van szó, hogy van az y tengelyen egy konstans ami minden t időpillanatban állandó, és ez téglalapot fog adni.

A téglalap területét gondolom ismered.


Nyilván egy 1,2 méter * 120 cm -es téglalapot sem úgy számolunk ki, hogy 1,2*120 hanem át kell váltani a cm-t méterbe.

2022. okt. 15. 13:57
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

"fölfelé pedig az adott szakaszon az y-tengelyen mért érték az x tengelyen mért értékkel elosztva"


ami ha belegondolunk ugyanaz, mint amit "véegyenlőespertével" -ként tanítanak, csak kicsit absztraktabb

ezért kell foronómiai görbéket rajzolni

2022. okt. 15. 14:06