[link]


Szóval a kérdéseket ne vegyétek figyelembe, az a lényeg hogy ki kell tölteni a halmazábrát.

[link]

Eddig így áll a feladat.

Azt nem értem hogy amikor azt írja hogy túrós csuszát vagy harcsapaprikast 28-an ettek akkor összesen annyian ettek legalább az egyiket, vagy 28-an ettek csak túróscsuszát vagy csak harcsapaprikást.


Úgy érzem a 2. eset igaz, de akkor hogyan tovább?



2022. okt. 11. 16:53
 1/5 A kérdező kommentje:

Úgy látom nem működnek a linkek hátha most jó

[link]

[link]

2022. okt. 11. 16:57
 2/5 krwkco ***** válasza:

"Azt nem értem hogy amikor azt írja hogy túrós csuszát vagy harcsapaprikast 28-an ettek akkor összesen annyian ettek legalább az egyiket, vagy 28-an ettek csak túróscsuszát vagy csak harcsapaprikást."

Sajnos a magyar nyelvben a megengedő és kizáró vagyot nem mindig lehet megkülönböztetni. De ha kizáró vagy lenne, akkor én inkább így fogalmaznék: "vagy túrós csuszát vagy harcsapaprikast 28-an ettek"

Szóval én inkább az első jelentésre szavaznék.


Hogyan tovább?

Először hagyd ki a krémes halmazát és a H és T számait old meg.

Így menni fog?

2022. okt. 11. 19:03
 3/5 A kérdező kommentje:

megcsináltam végül a feladatot. szeritnem a 2. eset volt, ugyanis az elsővel nem jött volna ki a megoldás. ugyanis mindenki evett vagy túróscsuszát vagy halpaprikást és 40-en voltak, tehát nem lehet ennek a kettőnek az összege 28.

de igazából már mindegy, azért köszi

2022. okt. 11. 20:58
 4/5 krwkco ***** válasza:

"szerintem a 2. eset volt"

Szerintem nem.

12-en ettek túróscsuszát, 24-en halat és 8-an mindkettőt.

Ez az első értelmezésnek (megengedő vagy) felel meg.

Csak túróst 4-en, csak halat 16-an.

4-en mindhármat.

Halat és krémest 10-4=6-an, túróst és krémest 8-4=4-en ettek.

Ha összeadjuk a mezőket: 4+16+8+6+4=38. A hiányzó csak krémest evők száma 2.

És kijött az eredmény.

2022. okt. 11. 21:47
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerintem olyan nem volt aki csak krémest evett. 10-en ettek Halpaprikást, 8-an túróscsuszát, halpaprikást és krémest 6-an, túróscsuszát és krémest 4-en. Ha ezeket összeadjuk máris kijön hogy 28-an ettek vagy túróscsuszát vagy halpaprikást.

Aztán akik csak halpaprikást és túróscsuszát ettek 8-an voltak, 4-en pedig ettek krémest, csuszát, és paprikást is.

10+8+8+4+4+6=40

2022. okt. 12. 19:42