2022. okt. 10. 12:50
1/7 anonim válasza:
Szerintem amire te gondolsz az a mérlegelv. Azaz az egyenlet mindkét oldalát ugyanúgy változtatod
2/7 A kérdező kommentje:
Igen,valószínű. Abban vagyok bizonytalan,hogy ha van egy fix képlet amiben szorzás van és osztásként átkerülne a baloldalra-) így nem elvi hibát követek el h módosítom az alapösszefüggést?
2022. okt. 10. 13:33
3/7 anonim válasza:
Talán ha megmutatnád a példát, tudnánk segíteni. Ennyi alapján csak annyit tudok mondani, hogy ismeretlennel csak akkor oszthatsz, ha felteszed hogy az nem 0.
4/7 Kólauborkával válasza:
Egyenlet rendezésnek hívják, általános iskolai matek könyvekben találsz gyakorlófeladatokat.
5/7 A kérdező kommentje:
Példa egyesített gáztörvény:
p1*v1/T1=p2*v2/T2
ebből p2 értékét keressük elvileg a fenti képletet így átalakítva kapható meg: p2= p1*T2/T1*V1/V2
nekem ez nagyon össze-vissza így.a fenti alap képletből miből kellett volna rájönnöm,hogy ha az egyik értéket keresem hogy kell átrendezni az egészet?
2022. okt. 17. 19:31
7/7 anonim válasza:
műveleti sorrend betartása
ha vannak hozzáadogatva dolgok, azt átteszed a másik oldalra, az = jeltől másik oldalra.
majd ha osztva van, felszorzod.
ha két tört van összeadva/kivonva, felszorzod a két nevező szorzatával ésa számlálók a másik tört nevezőjét kapja meg szorzóként.
persze ha ugyanaz a nevezőjük csak simán felszorzod a nevezővel.
ha négyzeten van, gyököt vonsz
ha exponenciálva van, akkor logaritmizálsz
stb