Egy kémia vagy fizika feladatban a képletekkel teli egyenletben milyen szabály alapján szabad rendezni az összetevőket a feladat megoldásához? Mit miből lehet kifejezni?


2022. okt. 10. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amire te gondolsz az a mérlegelv. Azaz az egyenlet mindkét oldalát ugyanúgy változtatod
2022. okt. 10. 13:24
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen,valószínű. Abban vagyok bizonytalan,hogy ha van egy fix képlet amiben szorzás van és osztásként átkerülne a baloldalra-) így nem elvi hibát követek el h módosítom az alapösszefüggést?
2022. okt. 10. 13:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha megmutatnád a példát, tudnánk segíteni. Ennyi alapján csak annyit tudok mondani, hogy ismeretlennel csak akkor oszthatsz, ha felteszed hogy az nem 0.
2022. okt. 10. 13:36
 4/7 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Egyenlet rendezésnek hívják, általános iskolai matek könyvekben találsz gyakorlófeladatokat.
2022. okt. 10. 13:48
 5/7 A kérdező kommentje:

Példa egyesített gáztörvény:


p1*v1/T1=p2*v2/T2


ebből p2 értékét keressük elvileg a fenti képletet így átalakítva kapható meg: p2= p1*T2/T1*V1/V2


nekem ez nagyon össze-vissza így.a fenti alap képletből miből kellett volna rájönnöm,hogy ha az egyik értéket keresem hogy kell átrendezni az egészet?

2022. okt. 17. 19:31
 6/7 Kólauborkával ***** válasza:
100%
2022. okt. 17. 19:37
 7/7 anonim ***** válasza:

műveleti sorrend betartása

ha vannak hozzáadogatva dolgok, azt átteszed a másik oldalra, az = jeltől másik oldalra.

majd ha osztva van, felszorzod.

ha két tört van összeadva/kivonva, felszorzod a két nevező szorzatával ésa számlálók a másik tört nevezőjét kapja meg szorzóként.

persze ha ugyanaz a nevezőjük csak simán felszorzod a nevezővel.

ha négyzeten van, gyököt vonsz

ha exponenciálva van, akkor logaritmizálsz

stb

2022. okt. 19. 12:16