Megnéznétek, hogy jól számoltam-e a következő kérdésnél?


Mennyi a napsugarak hajlásszöge Los Angelesben március 21-én, június 22-én és december 22-én?


Los Angeles é.sz. 34 fok

03/21 56 fok

06/22 79.5 fok

12/22 34 fok


KÖszönöm


2022. okt. 4. 16:41
 1/1 krwkco ***** válasza:

"Los Angeles é.sz. 34 fok" OK

"március 21-én az Egyenlítőre, június 22-én a Ráktérítőre, szeptember 23-án ismét az Egyenlítőre, december 22-én pedig a Baktérítőre érkeznek merőlegesen a napsugarak."

"03/21 56 fok" 90-34=56 OK

"06/22 79.5 fok" 90-34+23,5=79,5 OK

"12/22 34 fok" 90-34-23,5=32,5 => a 34 nem OK

2022. okt. 4. 19:27