Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jogos, hogy a tanár áthúzza...

Jogos, hogy a tanár áthúzza az egész dolgozatot és egyest ad rá, ha valaki nem figyel oda és nem csak a saját csoportját írja meg, hanem mindkettőt?

Figyelt kérdés

A gimnáziumban, ahova járok a történelemtanár, valamint a földrajztanár állítólag csinál ilyet. Nem arról beszélek, hogy rossz csoportot ír meg a diák, hanem arról, hogy nem figyel arra, hogy melyik csoport milyen feladatot kap, hanem megoldja mindkét csoport feladatait. Tehát teljesen az A és a B csoport feladatait. 3-3 feladata van a csoportoknak és ő 6 feladatot old meg.


Erre az egészet áthúzza (annak ellenére, hogy hibátlan), és ráírja az 1-est, mert a szövegértéssel kezdődik a feladatmegoldás, ha már itt téveszt, akkor örüljön, hogy nem kap magyar irodalomból is karót érte.


Szerintetek ez jogos?



2022. szept. 29. 22:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%
Az iskola megpróbál igényességre szoktatni, úgyis ott van a Facebook a borzasztó helyesírással. A naplódat szintén nem javítja ki senki.
2022. szept. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
64%

"Erre az egészet áthúzza (annak ellenére, hogy hibátlan), és ráírja az 1-est"

1. Honnan veszed, hogy hibátlan, ha nem javította ki a tanár?

2. Milyen alapon akarja a tanárt duplán dolgoztatni?

3. Ott van az érettségi feladatokon is, hogy "Az utasításokat pontosan kell követni."

[link]

2022. szept. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
36%
De az nincs az érettségiben, hogy tilos a kötelezőnél több feladatot megoldani! Természetesen pontoznák az egyik esszéjét, a másikat meg, amit pluszba írt, nem. Többletmunkáért nyilvánvalóan nem jár büntetés, egyszerűen csak nem értékelik.
2022. szept. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

"Természetesen pontoznák az egyik esszéjét, a másikat meg, amit pluszba írt, nem."

De melyiket pontoznák? Milyen alapon döntenék el, hogy melyiket a kettő közül? Egyértelműen jelölni kell a feladatlapon, amikor választható feladatok vannak, hogy melyiknek az értékelését kéri - tehát nem dolgoztathatja a tanárt duplán (hogy mindkettőt olvassa el és értékelje - és aztán még hozza meg a döntést is, hogy melyiket számítsa be...).


"De az nincs az érettségiben, hogy tilos a kötelezőnél több feladatot megoldani! ... Többletmunkáért nyilvánvalóan nem jár büntetés, egyszerűen csak nem értékelik."

Igen, de az érettségin csak egy ember ül egy padban, egy mezei témazáró vagy egyéb dolgozat esetén pedig kettő! Már többen leírták, hogy aki a másik csoport feladatát is megírja, arról a mellette ülő le tudja lesni, ami nem igazságos, ezért sem szabad azt is megoldani.

2022. szept. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
17%

Ilyen a gyakorlatban nem fog előfordulni, de ha valami csoda folytán előfordulna, akkor a több pontot elérőt számítanám, és ebbe nem kötne bele az érettségi elnök. (Ha nem töri szakos, észre se venné.) Garantáltan a bíróságon kötne ki a tanár, ha a dupla esszé miatt nulla pontot adna. A kevesebbet érő pont számítását se tudná megindokolni.

A fegyelmezést nem a feladatok pontozásával kell megoldani, hanem odafigyeléssel. De a kérdésbeli helyzet lehetetlen, senki nem fog duplasebességgel dolgozni.

2022. szept. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég írtam IELTS nemzetközi nyelvvizsgát. A túl sok szöveg is pontlevonással jár! Ha nem azt csinálom, amit kérnek, akkor meg megbukok, akármennyire is tolom a szekeret.
2022. okt. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
73%
A túl sok szöveg minimális pontlevonással jár, amitől biztos nem fogsz megbukni! Az érettségin konkrétan másfélszeres túlhaladás után 1 pont veszteség, és ennél többet nem lehet levonni! De ha 1 fogalmazás helyett valami zseni kettőt írna, azért nem járna! Azt az egyet is azért vonják le, mert garantáltan lényegtelen mellébeszélés lesz benne! Mért akarjátok a fehérről mindenáron elhinni és megmagyarázni, hogy fekete?
2022. okt. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
85%
A minimális pontlevonás több mint 1 pont volt egy 9 pontos listán. Ezen munkahelyek vagy egyetemi felvételik múlnak. De nem muszáj követni a feladatleírást, max. megtapasztalod a saját bőrödön, amikor 6.5-t kell elérni és 7-esre írnád, de levonnak csak egy minimális 1 pontot, hogy az sok vagy kevés.
2022. okt. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségihez annyit tennék hozzá, hogy az érettségin meg kell jelölni, hogy melyik esszét akarja a diák megírni, erre emlékszem, nem olyan régen érettségiztem. Tehát teljesen haszontalan és felesleges, ha olyan esszét is megír, amit nem jelöl meg, mert nem fogják elolvasni és pontozni. Ellenben, ha mindet megjelöli, és mindet megírja, akkor nem tudom mi van, de a tanár biztos nem fogja kiválogatni, hogy na melyik ér több pontot, meg nem fog többet fáradni egy gyerek kedvéért, ez nem így működik, így el tudom képzelni, hogy akkor 0 pont, de talán a szabályzatban valahol erre is van kitérés. És a túlírás igenis számíthat, lehet, hogy kevés pontot vonnak le érte, de nekem például 2 pont kellett volna egy szakhoz, hogy bekerüljek államira, úgyhogy túlírásért feleslegesen pontlevonást szenvedni igenis fatális hülyeség. Minden egyes pont számít. Az, hogy valaki nem tud egy terjedelembe beleférni, igenis probléma. Sőt, ha később munkahelyen fél oldalban kell megírni valamit, a főnök visszadobja, ha ennél több. A túlírásnak egyébként azért is van jelentősége, mert ez azt jelenti, hogy a hallgató/diák nem tudja kiragadni a lényeget, és azt megfogalmazni a feladat számára, ezt pedig készségbeli hiánynak értékelhetik. Nyilván rengetegen tudnának egy adott dologról akár tucatnyi oldalt is összeírni, de ha 3 oldalt kell írni, akkor 3 oldalt kell írni. Általában meg szoktak nálunk adni egy limitet az egyetemen, hogy fél oldallal túl lehet lépni, de utána már nem veszik figyelembe, hiába dolgozik az ember. Szerintem az ember csak önmagát fárasztja az ilyennel, mert a legtöbb helyen akárhogy is nézem, nem fognak ezért több elismerést vagy fizetést adni, sőt, csak negatívan csaphat le. Ugyanígy, a kevesebb sem elég. Nekem volt olyan egyetemen és gimiben is, hogy 3 pont járt egy feladatra, én 2 mondatban írtam meg a választ, és nem kaptam 3 pontot, mert csak 2 mondatot írtam, de amúgy gondolattartalomban 3 mondat is lehetett volna. Inkább jobban tagoltam később a válaszaimat, hogy ne bukjak ilyenen pontot...De egyetemen például évfolyamdolgozatnál, szakdolgozatnál, bár hivatalosan nincs limit, de sok tanár mégis visszadobja nálunk, hogy túl sok, mert nem akar a tanszéken a védésre senki ennyit olvasni. Nyilván szembe lehet menni a tanárral, de akkor ő meg majd cserébe lepontoz - ugyanígy, akkor is lepontoz, ha nincs meg a minimum karakterszám. A túl kevés és a túl sok ugyanúgy nem jó.
2022. okt. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
80%

"Ilyen a gyakorlatban nem fog előfordulni"

Ezt biztos a kristálygömböd mondja... Én viszont már találtakoztam ilyennel tanárként - pedig éveken át mondom nekik, hogy mindig csak egy megoldást írjanak, és mégis. Érettségin is. Itt meg egyébként sem érettségiről van szó.


"a több pontot elérőt számítanám, és ebbe nem kötne bele az érettségi elnök"

Nem az a kérdés, hogy az érettségi elnök belekötne-e, hanem az, hogy milyen alapon várhatná el bárki a tanártól, hogy duplán (sőt!) dolgozzon, miközben csak egy adag fizetést kap. Két fogalmazást kijavítani eleve dupla munka, és akkor még ott van az a plusz dilemma is, hogy melyiket fogadja el és miért pont azt. Te hajlandó vagy két napot ledolgozni azért, hogy majd a főnököd eldöntse, hogy melyik napon teljesítettél jobban - és csak azt az egy napot fizesse ki?


"(Ha nem töri szakos, észre se venné.)"

Ennyire azért nem kéne hülyének nézni az érettségi elnököket... Bárki meg tudja állapítani, hogy hány esszét írt meg a vizsgázó, nem kell hozzá nagy ész, elég, ha lát valaki és el tud számolni kettőig...


"Garantáltan a bíróságon kötne ki a tanár, ha a dupla esszé miatt nulla pontot adna."

Az még semmit se jelent. A bíróság lehet, hogy neki adna igazat.


"A kevesebbet érő pont számítását se tudná megindokolni."

Dehogynem, csak fantázia kérdése. Amúgy meg elég jól átjön, hogy életedben nem láttál még közelebbről javítási útmutatót, amiben ez áll:

"ha a vizsgázó háromnál több szöveges (kifejtendő) feladatot oldott meg, és nem jelölte egyértelműen választását a feladatok előtti táblázatban, akkor a legkisebb sorszámú megoldott feladattól indulva, a jó választás szabályai alapján emelkedő számsorrendben kell a feladatokatértékelni, vagyis pl. az összes szöveges feladat megoldása esetén a 13., a 16. és a 17. feladat megoldásait kell kijavítani és a pontszámukat figyelembe venni."

Tehát nem az a feladata a tanárnak, hogy mindent kijavítson és hogy mindenképp úgy intézze, hogy minél több pontot kapjon a vizsgázó.


Egyébként meg továbbra sem érettségi, amiről a kérdés szól.

2022. okt. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!