Egy jármű két órán keresztül 60km/h-val, majd újabb két órán keresztül 40km/h átlagsebességgel haladt. Mennyi a teljes útjára számított átlagsebességg?

2022. szept. 20. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

#1!

Biztos?

2022. szept. 20. 21:39
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

60 km/h* 2 óra= 120 km.

40 km/h* 2 óra= 80 km.

Összes megtett út 120+80=200 km.

Összes eltelt idő 2+2=4 óra.

200 km/4 óra= 50 km/H az átlagsebesség.

2022. szept. 20. 21:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#1 Nem jó dolog összekeverni a sebességátlagot az átlagsebességgel...
2022. szept. 20. 21:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1. válaszolónak: nagyon egyszerű ellenőrizni, hogy a 25 rossz válasz, ugyanis a példában 40 km/h a legkisebb sebesség, és 60 a legnagyobb. Az átlagnak mindenképpen a kettő között kell lennie.
2022. szept. 20. 21:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
50km/h
2022. szept. 20. 21:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
4es igazad van, nem gondoltam jól át.
2022. szept. 21. 06:07
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. szept. 21. 08:22