Mi köze az alábbi feladantnak a számtani sorozatokhoz?


Számítsd ki a kétjegyű páros számok összegét.

Ezt még fejben is véghez lehet vinni, nem tudom hogy jön ehhez a számtani sorozat. akárhogy erőlködöm, akárhányszor lapozom át a tankönyv ezen részét nem nagyon találok a számtani sorozatoknál erre vonatkozó részletet.


2022. szept. 16. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:

A számtani sorozat az, amelyikben az előző taghoz egy adott számot adva kapod a következő tagot.


A kétjegyű páros számokat úgy kapod meg, hogy 10-től kezdve mindig 2-t adsz az előző számhoz: 10, 10+2=12, 12+2=14 stb.


A kétjegyű páros számok tehát egy számtani sorozat elemeiként adódnak, melynek első eleme 10, differenciája pedig 12.

2022. szept. 16. 16:30
 2/4 anonim ***** válasza:
* differenciája pedig 2 (bocs, elgépeltem - #1)
2022. szept. 16. 16:31
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja ééértem. Akkor az Sn= (a1+an)*n /2 nél az "an" értékre mit kell írni? 98at? első és utolsó száma a sorozatnak? majd megszorzom n-el, ami szintén 98?
2022. szept. 16. 16:50
 4/4 krwkco ***** válasza:

"megszorzom n-el, ami szintén 98"

n a számtani sorozat tagjainak a száma. Ez ebben a példában nem 98.

2022. szept. 16. 21:23