Ha egy előjeles számmal megszorzok egy másik számot, akkor az előjeles számot zárójelbe kell rakni?


-4*4


Vagy:


(-4)*4


Lehet, hogy ugyan azt jelentik, de nagyobb matematikai kifejezésben melyik használata helyes?


-4(-4(-4(-4(4-4-4-4)+(4-4+4-4)4-4)-4)4-4) = ?


2022. szept. 10. 11:36
 1/7 A kérdező kommentje:
-4-(4-(4-(4-(4-4)-4)4-(4-4-4-4)-4)-4) = ?
2022. szept. 10. 11:41
 2/7 anonim ***** válasza:

Határozottan szerencsésebb a zárójel, már csak az átláthatóság miatt (még ha így is, úgy is csak egyféleképpen értelmezhető).


(((Persze attól is függhet, hogy kinek/minek írod és hova…)))

2022. szept. 10. 12:23
 3/7 anonim ***** válasza:

A plusz zárójelek elhelyezése sosem okozott problémát, sokszor betesszük, hogy egyértelműbb legyen az olvasónak, meg sokszor segít magát a képletet összerakni. Egyébként 4(-4) és 4-(4) nagyon nem ugyanazt az eredményt adja /a két példából is látszik, hogy mennyire fontosak a jó helyre tett zárójelek). 4(-4)=-16-ot (4 szorozva -4-el) a 4-(4)=0 mert 4-ből kivonunk 4-et.


A felső példád -4(-4(-4(-4(4-4-4-4)+(4-4+4-4)4-4)-4)4-4)


Bentről elkezdjük kiszámolni a zárójeleket.

1./ legbelül 4-4-4-4=-8 (4-ból kivonunk 4-et 0-t kapunk, abból kivonunk 4-et -4 és még egyszer kivonunk 4-et -8(

2./ -4(4-4-4-4): Előzőt megszorozuk -4-el: +32

3./ 4-4+4-4=0

4./ (4-4+4-4)4=0 (továbbra is 0)

így a belső "nagyobb" zárójelben:

5./ (-4(4-4-4-4)+(4-4+4-4)4-4)=32+0-4=28

6./ -4(-4(4-4-4-4)+(4-4+4-4)4-4) Ezt szorozzuk -4-el=-112

7./ (-4(-4(4-4-4-4)+(4-4+4-4)4-4)-4) Ebből kivonunk 4-et: -116

8./ -4(-4(-4(4-4-4-4)+(4-4+4-4)4-4)-4)4 Ez egy érdekesebb mert itt szorzunk -4-el és +4-el is (azaz -16-al szorzunk) -116*-16=+1856

9./ (-4(-4(-4(4-4-4-4)+(4-4+4-4)4-4)-4)4-4) Ebből kivonunk 4-et: +1852

10./ Megszorozzuk -4-el: -7408 Lesz az eredmény (és remélem nem tekeredtem bele sehol a zárójelekbe)


A második:


1./ Legbelső zárójel: (4-4)=0

2./ (4-(4-4)-4) = 4-0-4=0

3./ (4-(4-4)-4)4 = 0 (0*4=0)

4./ 4-(4-(4-4)-4)4 = 4 (4-0=4)

5./ (ez már a második belső zárójel lesz) (4-4-4-4) továbbra is -8

6./ ([ 4-(4-(4-4)-4)4 ]-(4-4-4-4)-4) 4-8-4=-8 Az érthetőség miatt tettem be egy plusz [] párat a kívonások érthetősége miatt

7./ -4- [ (4-(4-(4-(4-4)-4)4-(4-4-4-4)-4)-4) ] = -4-(-8)=4 Lesz az eredmény.

2022. szept. 10. 12:50
 4/7 krwkco ***** válasza:

A -4*4 rendben van.

De a 4*-4 helyett jobban néz ki a 4*(-4).

2022. szept. 10. 13:21
 5/7 A kérdező kommentje:

És ez?


-4(4-(4-4(-4(4-(4-4(-4(4-(4-4)4-4)-4)4-4)-4)4-4)-4)4-4)-4 = ?

2022. szept. 11. 00:41
 6/7 anonim ***** válasza:
–65 284.
2022. szept. 11. 01:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Számold végig, fent megmutattuk a módszert.
2022. szept. 11. 01:10