Kitti fehervari kérdése:

Hány olyan pozitív egész szám van 1234 és 8765 között amely osztható 4-gyel vagy 6-al?

Nem tudom hogyan kell kiszámítani HELP

2022. szept. 2. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
(a-b)/4 illetve /6
2022. szept. 2. 20:00
 2/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

Az osztható 4-gyel vagy 6-tal azt jelenti, hogy legalább az egyikkel.


Először kiszámolod, hogy hány osztható 4-gyel, majd hogy hány osztható 6-tal. Viszont ha ezeket összeadod, akkor kétszer számoltad a 12-vel osztható számokat (azért 12, mert az a 4-nek és a 6-nak a legkisebb közös többszöröse). Tehát az összegből ki kell vonni a 12-vel osztható számok darabszámát.

2022. szept. 2. 20:22
 3/3 krwkco ***** válasza:

Az osztások eredményét egésszámra lefelé kell kerekíteni.

Itt az a szerencsés helyzet állt elő, hogy egyik határ sem osztható egyik számmal sem. De ha valamelyik határ osztható lenne, az gondot okozna.

Pl. 4 és 8 között hány szám osztható 4-gyel? (8-4)/4=1. Ez biztosan nem jó válasz.

Vagy 7 és 8 között? 9 és 10 között? (8-7)/4=0,25 és (10-9)/4=0,25. A hányados egyforma, de tényleg jó választ ad?

2022. szept. 2. 20:39