Fezültség esésre méretezés feladat?


Hogyan kell kiszámolni a vezeték méretét feszültség esés figyelembe vételével?


a 2 megoldás közül melyik a helyes?

[link]


az elsőnél a motor wattos áramával számoltam, a másodikban pedig a látszólagos áramával.


nem tudom melyik árammal kellene számolnom. véleményem szerint a látszólagossal, végül is az terheli a vezetéket.



2022. aug. 24. 17:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

9

A Novothny-Hatvani: Villamos művek I.-ben:

A mértékadó feszültségesés: e’=Iw·R+Im·X

Egy fázis esetén a feszültségesés: e=2e’

Az előírt százalékos feszültségesésből a megengedett mértékadó feszültségesés:

Egy fázis esetén: e’=(ε/100)·(Un/2)

Szimmetrikus háromfázisú terhelés esetén: e’=(ε/100)·(Un/√3)

Azt konkrétan nem írja, hogy háromfázisú szimmetrikus terheléskor a feszültségesést, hogy számoljuk. Azért gondoltam, hogy √3-mal szorozni kell, mert az előző képlet átrendezésével a százalékos feszültségesés:

ε=100·√3·e’/Un

Itt a √3·e’ lenne a feszültségesés, vagy nem jól gondolom?

2022. aug. 26. 23:15
 12/13 anonim ***** válasza:
A feszültségesét úgy kapod, hogy a százalékosat megszorzod a feszültségértékkel. A feszültségérték meg a vonali/gyökhárom. Az meg a fázisfeszültség. Nem?
2022. aug. 27. 08:31
 13/13 anonim ***** válasza:

12

Elfogadom, akkor írható így is:

e=(ε/100)·(Uv/√3)=(ε/100)·Uf

ε=100·√3·e/Uv=100·e/Uf

Még egy kérdés: a √3·e nevezhető vonali feszültségesésnek, vagy ez így nem jó?

2022. aug. 27. 10:53
1 2