Hogyan kell megoldani ezt a feladatot? (Matematika)

Az ABC háromszögben a C csúcsnál 120°-os szög van. D az AB oldal egy pontja. Mutassuk meg, hogy ha CD szögfelező, akkor 1/CD = 1/AC + 1/BC !

2022. aug. 5. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Na rajta. Itt senki sem fogja megoldani a házi feladatodat, maximum tippeket adnak, hogy hogy indulj el. Először is rajzold le magad elé a háromszöget, az AB oldalon a D pontot, húzd be a CD szögfelezőt, majd gondold végig a szögekről és a háromszög tulajdonságairól tanult dolgokat, és megfogod tudni oldani egyedül is a házit.
2022. aug. 5. 15:28
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
A HF kategóriában.
2022. aug. 5. 16:11
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Na nézzük. Mivel C-nél 120 fokos szög van, ezért az, hogy CD szögfelező, pontosan azt jelenti, hogy az ACD és a DCB szögek 60°-osak.


Írjuk fel a háromszög területét:

Egyrészt:

T(ABC)=sqrt(3)/4*AC*BC


Másrészt:

T(ABC)=sqrt(3)/4*AC*CD + sqrt(3)/4*BC*CD

Hasonlítsuk össze a két eredményt, az sqrt(3)/4-es szorzótényezőt ki se írom:


AC*BC=AC*CD+BC*CD

Egyszerűsítve AC*BC-vel, majd osztva CD-vel, nyerjük:

1/CD=1/AC+1/BC, amint azt állítottuk.

2022. aug. 5. 19:05
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. Aki lepontozott: mi a probléma? A bizonyításom teljes és jó.
2022. aug. 7. 19:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az a baja, hogy kényezteted a kérdezőt... a helyett, hogy neki is dogoznia kelljen vele.

Merthogy ez lenne a feladat.

2022. aug. 7. 19:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha meg tudná oldani, minek tenné ki ide? Lehet ám kész bizonyításokból is tanulni, egyetemen se úgy megy, hogy minden létező bizonyítást te dolgozol ki, egy csomót készen kapsz.
2022. aug. 7. 20:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor rá kell vezetni.

De nem is ide tette, hanem csak behányta a tudományokba. Még körül se nézett.

2022. aug. 7. 21:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Ennek a weboldalnak az a címe, hogy gyakori kérdések, nem pedig gyakori kérések. Sajnos a házi feladatukban "segítséget kérők" nem kérdéseket tesznek fel, hanem kéréseket fogalmaznak meg a többiek felé, mivel lusták ahhoz, hogy dolgozzanak.
2022. aug. 8. 20:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Többségében.

Azért már láttam itt normális embert is, normális kérdésekkel.

Volt olyan, aki pl. a megoldást tette fel, hogy jó-e.

2022. aug. 8. 20:55
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: Velük senkinek sincs semmi baja.
2022. aug. 9. 01:52