Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Arról kell írnunk egy fogalmaz...

Arról kell írnunk egy fogalmazást, hogy miért hasznos a földrajz. Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Momentán én nem szeretem és nem érzem hasznosnak.:$ De azt mondják az... Miért?:)
2010. szept. 22. 19:14
 1/3 Dymo ***** válasza:
tudod hol van kőolaj meg egyéb jó nyersanyag,társadalmi részénél meg az épp aktuális erőviszonyokat mérheted fel
2010. szept. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én max ötletet írok neked, a többit te hajtod végre, elvégre is a te házid vagy mi.

Kérdés, hogy mennyire tág értelemben vesszük a földrajz fogalmát, mert én anno gimi vége fele tanultam társadalomföldrajzot is.

szóval

-alapműveltség (legyen ön is milliomoson pár ezres kérdés, h pl. melyik ország fővárosa bukarest:P)

-társadalomföldrajzból pl. megtanulod, hogy mi az infláció, GDP, infrastruktúra, közműolló...

-szerintem érdekes tanulni a hegységek keletkezéséről, pl. hogy az erdélyi "mini dolomitok" (Csukás-hegység : [link] ) furcsa kúpszerű képzódményei hogyan keletkeztek. vagy akkor érdekességként a cseppkövek keletkezéséről is...

- vagy én sokáig nem is tudtam, hogy a tengerben is vannak működő vulkánok!


stb...

2010. szept. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Okéé. Köszönöm szépen.:)
2010. szept. 22. 19:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!