Matek. Ha egy 75ml-es valami 85g akkor 1.2g hány ml belőle?

Bocsi, de tudom itt sok a jó matekos és most elbizonytalanodtam, hogy mit osztok mivel és aztán hogyan szorzom. És ezt kellene most tudnom, köszi.

2022. júl. 26. 12:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyenes arányosság:

75 ml * 1,2 g / 85 g = 1,0588 ml


Vagy sűrűség (ami a tömeg és a térfogat hányadosa) számításával:

ro = m / V = 85 g / 75 ml = 1,33333 g/ml

V = m / ro = 1,2 g / 1,33333 g/ml = 1,0588 ml

2022. júl. 26. 13:11
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Vicces mert amúgy sikerült kiszámolnom csak nem tudtam, hogy jó-e. Csak én így számoltam: 75 / 85 * 1,2 = 1,0588ml
2022. júl. 26. 13:22