Bocsi, de tudom itt sok a jó matekos és most elbizonytalanodtam, hogy mit osztok mivel és aztán hogyan szorzom. És ezt kellene most tudnom, köszi.2022. júl. 26. 12:52
1/2 anonim válasza:
Egyenes arányosság:
75 ml * 1,2 g / 85 g = 1,0588 ml
Vagy sűrűség (ami a tömeg és a térfogat hányadosa) számításával:
ro = m / V = 85 g / 75 ml = 1,33333 g/ml
V = m / ro = 1,2 g / 1,33333 g/ml = 1,0588 ml
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Vicces mert amúgy sikerült kiszámolnom csak nem tudtam, hogy jó-e. Csak én így számoltam: 75 / 85 * 1,2 = 1,0588ml
2022. júl. 26. 13:22