Menny 10m 1.5 részének a 2/3 része?

Írjátok le h. h. számoltátok ki lécci!!
2010. szept. 19. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
1,5m
2010. szept. 19. 17:24
 2/3 anonim válasza:

10÷5=2

2÷3=0,6666666...

0,6666666. × 2= ~1,2/1,3

2010. szept. 19. 17:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem

10 * 1.5 * 2/3

Mivel 1.5= 3/2, így

10 * 3/2 * 2/3 , azaz 10m

2010. szept. 20. 15:19