Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért jó/nem jó az osztályzási...

Miért jó/nem jó az osztályzási rendszer? (fogalmazás)

Figyelt kérdés

A házink, hogy a fenti címmel fogalmazást (inkább szónoki beszédet) írjunk. Már valamennyi megvan, de sztem ez kevés, segítenétek benne? (Csak ellene érvelek, min 5 érv kellene kifejtve.) (Javaslatot nem lehet tenni, azt mondta a tanár. Tehát h mi lenne jó)


Eddig ennyi:


Jó-e a jelenlegi osztályzási rendszer?


Tisztelt olvasó, hallgató!

Köszönöm, hogy megtisztelnek figyelmükkel. Diákként úgy érzem, elég szoros a kapcsolatom az osztályozás problémájával. A jelenlegi rendszer előnyeit és hátrányait szeretném bemutatni.

Jelenleg egy középiskolai diák legalább kéthetente ír egy dolgozatot, vagy ad számot tudásáról valamilyen módon, különböző tantárgyakból. Ez a módszer azért jó, mert a diákoknak folyamatosan tanulniuk kell, hogy jó jegyeket szerezzenek, folyamatosan szinten tudják tartani tudásukat. Viszont ha valaki egy alkalommal nem tanul, mert egyéb elfoglaltságai vannak, más tárgyra jobban készül, vagy akármilyen okok miatt nem tud felkészülni, az nagyon leronthatja az érdemjegyét. Viszont az is fontos, hogy a tanuló így visszajelzést kaphat saját tudásáról, és tudja, hogy mit kell még megtanulnia.

Más országokban (például Romániában) az osztályozás nagyobb, akár 1-től 10-ig terjedő skálán történik, ami azért jobb, mert így sokkal jobban behatárolható a diákok tudása. Például míg az 5 jegyes rendszerben valaki egy dolgozatra 20%-ra elégtelen, azaz 1-es érdemjegyet kap, az a 10-es skálán már 2-es is lehetne.

A magántanulóknak vizsgáik vannak minden tantárgyból, amelyet félévente kell letenniük. Ez több szempontból is jó. A diák be tudja osztani saját idejét, és a vizsgák alkalmával hozzászokik az ilyen helyzetekhez, így már ismerős lesz számára egy érettségi vagy egy nyelvvizsga. Viszont az a tudás, amit vizsga előtt egy héttel tanul meg a tanuló, és 5 perc múlva már azt sem tudja, hogy miből felelt, semmit sem ér.



Előre is köszönöm.


2010. szept. 19. 13:48
 1/1 anonim ***** válasza:
A gondolatok jók, a stílust nem értem. Ha egy sima fogalmazást (esszét) kell írnod, akkor a megszólítás felesleges, ha pedig nem, akkor egyeztesd a szám/személyt a fogalmazás tárgyi részének első felével, tehát vagy a megszólításban használj többes számot, vagy az első mondatban egyes számot.
2010. szept. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!