Mi ennek a megoldása? -MATEK-


tehát mennyi az X ?


x/2 - x-2/12 = x+7/3


és a másik


3(x+2)-5(x+3)=9(x-1)


SÜRGŐS!! THANX


2010. szept. 18. 14:31
 1/7 anonim válasza:
51%
Ne mi oldjuk már meg a házi feladatodat!!!
2010. szept. 18. 14:43
 2/7 A kérdező kommentje:
de bmeg ez az a témekör -.-" am meg ezt a 2t nem tudtam a többit igen
2010. szept. 18. 14:51
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

x/2 -(x-2)/12=(x+7)/3 /*12


6x-x+2=4x+28 /ÖV

5x+2=4x+28 /-2

5x=4x+26 /-26

5x-26=4x /-5x

-26=-x

26=x


3(x+2)-5(x+3)=9(X-1) /ZF


3x+6-5x-15=9x+9 /ÖV

-2x-9=9x-9 /2x

-9=11x-9 /+9

0=11x

x=0

2010. szept. 18. 14:54
 4/7 anonim válasza:

Én megoldottam:


1, 12* x/2 - 12* x-2/12=12* x+7/3

6x-x-2=4(x+2)

6x-x-2=4x+8

6x-x-4x=2+8

x=10


2, 3x+6-5x-15=9x-9

3x-5x-9x=-6+15-9

3x-14x=-15+15

-11x=0

x=0


Próbát is végeztem,tehát biztos jók az eredmények hacsak nem hibáztam egy óriásit.

Ha kell próbát végezned akkor azt megtudod csinálni magad is!

2010. szept. 18. 14:55
 5/7 A kérdező kommentje:
naon köcc :D
2010. szept. 18. 15:04
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
14:55-ös: a 12* x+7/3 hogy lett 4(x+2) ? az nem 4(x+7) ? és akkor az eredményed sem jó.
2010. szept. 18. 15:13
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

most látom, hogy én meg elírtam egy helyen


3x+6-5x-15=9x+9 /ÖV itt nem 9x+9 hanem 9x-9

2010. szept. 18. 15:16