tehát mennyi az X ?
x/2 - x-2/12 = x+7/3
és a másik
3(x+2)-5(x+3)=9(x-1)
SÜRGŐS!! THANX
2010. szept. 18. 14:31
1/7 anonim válasza:
Ne mi oldjuk már meg a házi feladatodat!!!
2/7 A kérdező kommentje:
de bmeg ez az a témekör -.-" am meg ezt a 2t nem tudtam a többit igen
2010. szept. 18. 14:51
3/7 anonim 



válasza:





x/2 -(x-2)/12=(x+7)/3 /*12
6x-x+2=4x+28 /ÖV
5x+2=4x+28 /-2
5x=4x+26 /-26
5x-26=4x /-5x
-26=-x
26=x
3(x+2)-5(x+3)=9(X-1) /ZF
3x+6-5x-15=9x+9 /ÖV
-2x-9=9x-9 /2x
-9=11x-9 /+9
0=11x
x=0
4/7 anonim válasza:
Én megoldottam:
1, 12* x/2 - 12* x-2/12=12* x+7/3
6x-x-2=4(x+2)
6x-x-2=4x+8
6x-x-4x=2+8
x=10
2, 3x+6-5x-15=9x-9
3x-5x-9x=-6+15-9
3x-14x=-15+15
-11x=0
x=0
Próbát is végeztem,tehát biztos jók az eredmények hacsak nem hibáztam egy óriásit.
Ha kell próbát végezned akkor azt megtudod csinálni magad is!
5/7 A kérdező kommentje:
naon köcc :D
2010. szept. 18. 15:04
6/7 anonim 



válasza:





14:55-ös: a 12* x+7/3 hogy lett 4(x+2) ? az nem 4(x+7) ? és akkor az eredményed sem jó.
7/7 anonim 



válasza:





most látom, hogy én meg elírtam egy helyen
3x+6-5x-15=9x+9 /ÖV itt nem 9x+9 hanem 9x-9