Mikori lehet ez a térkép?

Figyelt kérdés

[link]

El van oldalra forgatva valamiért. Elvileg a feliratokból és jeges részek méretéből kellene megmondani, hogy kb. mikori állapotát mutatja a Földnek.



2022. máj. 27. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Ez honnan van? És mi az a kanak dolog a csendes óceánban ami máshogy néz ki a térkép két oldalán? Vagy az a kettő nem ugyanaz?
2022. máj. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
ie 2304
2022. máj. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez mégis honnan van? Milyen feladat ez?
2022. máj. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyik eljegesedés előtti időből. A kérdező okkal hallgat, nem tűnik túl szakszerű/hivatalos térképnek.
2022. máj. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az egyik földrajz beadandó feladat részét képzi ez a térkép.

Az a Kanak szerintem ugyan az a sziget szerűség mindkét oldalt, nem tudom miért más alakú. Egymás alá szerkesztettem a képet kétszer, majdnem ugyan oda estek. Így akkor már megcsináltam úgy, hogy máshol legyen az elválasztás: [link]

Azt én is néztem, hogy jóval nagyobbak a jeges területek mint most. Ausztrália úgy néz ki, hogy teljesen jég alatt van. A Kanak melletti nagy sziget szerintem Új-Guinea akar lenni. Mikor volt utoljára ennyire jeges a Föld? Csak az utolsó jégkorszak idején, kb. 10 ezer éve? Sőt, egyáltalán volt olyan, mikor Ausztráliát is jég borította? Mert ha jól tudom, az utolsó jégkorszak idején a Föld északi félteke kezdett el lejegesedni, a déli nem igazán.

2022. máj. 27. 21:40
 6/7 anonim ***** válasza:

"Sőt, egyáltalán volt olyan, mikor Ausztráliát is jég borította?"

Az utolsó jégkorszak idején biztos nem volt ilyen.


"Az egyik földrajz beadandó feladat részét képzi ez a térkép."

Nem akarom elhinni, hogy ezt a képed a földrajz tanárod adta. :( Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy mi értelme van annak, hogy egy elnagyolt térképvázlaton a valós kontinenseken mindenféle fiktív (illetve részben valós) földrajzi neveket és fogalmakat tüntet fel. Pl. mi a bánat az a jégbocskor??

Nem értem, hogy mire jó ez. Pontosan hogy lett feltéve a feladat, mi az

instrukció? És mikorra kell? Fogjátok ellenőrizni?

Mert kíváncsi lennék, hogy mi értelmeset lehet kihozni ebből...bár szerintem semmit. Mondjuk én csak jövőre diplomázom földrajz tanárként, biztos nem értek hozzá...

2022. máj. 28. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Emelteztem földajzból és természettudományi- agrár téren tanulok most egyetemen, de én ezt így meg nem mondom, ahogy azt sem, hogy mi lehetett ezzel a célja a tanárodnak. Ha a jég a lényeg az sem pontosan beazonosítható ennyi alapján, ilyen helyneveket meg az életben nem láttam még, hogy Kanak, Ajnó és hasonlók. Ausztráliát a térkép nem ábrázolja, hacsak nem a Kanak az, amiben azért kételkednék. Tippeld be a legutóbbi glaciális maximumot 18 000 évvel ezelőtt aztán lesz ami lesz. Nagyon érdekelne, hogy mi a "helyes" megfejtés. A tárkép címe egyébként a Kubiláj- terv, ami gondolom, hogy Kubiláj nagykánhoz kötődik, de bővebbet erről nem találtam (meg szerintem hülyeség is, márcsak a Föld feltérképezéséből, felfedezéséből kiindulva), történelmileg meg aztán olyan messze van bármilyen eljegesedéstől mint Makó Jeruzsálemtől. Ahogy a hitelességtől is.

Egyébként rákeresve egyetlen oldalon találtam meg ezt: [link] Hát felvontam a szemöldököm a színvonalon...

2022. máj. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!