Valamennyi kétharmada 32.Ezt hogy lehet kiszámolni?


2022. máj. 4. 14:27
 1/6 anonim válasza:
100%
Megszorzod 3al és elosztod 2vel. 48
2022. máj. 4. 14:29
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. máj. 4. 14:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem logikusabb:

osztva 2-vel, az egyharmad: 16

Szorozva 3-mal, három harmad: 48.

Végülis az eredmény ugyanaz.

2022. máj. 4. 14:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Logikusan is gondolkodhatsz, a kétharmad mindig a duplája az egyharmadnak, akkor adódik három egyforma rész, amiből kettő rész már össze is van adva, ezért a kétharmadot, vagyis a 32-t elosztod kettővel, akkor megkapod az egyharmadot (16), aztán összeadod az egy és a kétharmadot, hogy egész legyen, vagyis 32+16=48.
2022. máj. 4. 14:42
 5/6 anonim ***** válasza:

X * (2/3) = 32

Ha az egyik oldalon csak X-et akarunk latni, mindket oldalt elosztjuk 2/3-dal, azaz szorozzuk 3/2-del. 32*3=96, 96/2=48.

2022. máj. 4. 14:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyanaz másképp:

2x/3 = 32

szorozzuk 3-mal

2x = 96

osztjuk kettővel

x = 48


A lényeg, hogy a valami két-harmada az valami *2 /3

Ezeket kell visszafelé csinálni: *3 és /2

2022. máj. 4. 15:48