Igaza van a matek tanárnőmnek? Ennek mégis mi értelme lenne?
Azt mondta, hogy a matematikában ha annyira bonyolult egy ábra h elfogynak a görög betűk akkor a héber betűket használják a matematikusok.
Miért használnák? Az ókori Izraelben 0 kultúra és tudomány volt. Egy maradi, középkori hely volt ahol minden bűn volt. a tudományt is bűnnek tartották. nem véletlen h egyetlen ókori izraeli tudósról, művészről sem hallottunk még. ha mond valaki nekem egyet, akkor eskü vetek egy hátast. bölcs ember sem volt köztük az ókorban, akiről a többi részén is hallottak volna a vilagnak. a zsidók igazából manapság játszanak ebben szerepet, de ők haladnak, nem ragadnak le a vallásoknál, meg a nemzeti büszkeségnél, így nyilván nem is tudnak héberül. vallásos tudós is szép kis ellentmondás.
nem akartam neki ezt így megmondani és kijavítani, mert akkor lehet h magamra haragítom. ti kijavítottátok volna?
ő azt mondta, hogy egyetemen találkozott vele.
én is láttam néhányat, épp ezert nem hiszem el.
Hülyeség. Indexelni szoktak. A görög ábécé kicsi- és nagybetűs betű készlete összesen 48 betű. Ezután lehet használni a latin betűket (bár ilyen nincs egyébként, hogy kifogynának a betűk, de matematikailag lehetne).
Indexelés meg olyan, hogy mondjuk van egy "A" oldalad akkor pl lehet olyat, hogy az "A" oldalon van több "A₁" vagy "A₂" pontod. Vagy akár "A₉₉₉". Tehát hülyeség amit mond.
miért használnák egy pirimitiv társadalom nyelvét?
az ókori zsidók társadalma csak egy maradi dolog volt. tudósaik nem voltak.
Pedig igaza van a tanárnődnek. Édesapám matematikus, és én is képzem magam ilyen téren. Igen, valóbban van ilyen eset. De nézz utána akár a már mellékelt halmazelméletnél is! Sok zsidó matematikus volt a történelem alatt, kezdve az ókortól, egészen a modern korig. A vallásellenesség sem egy új dolog. Még a 19. és 20. században is egy rakat tudós hívő volt, nyilván voltak köztük zsidók is. (De most fogsz hátraesni, még ma is van egy csomó hívő tudós.) De héberül nem csak vallási okokból tudtak a zsidók, hanem a nemzeti öntudat miatt is. Ahogy a magyarok is magyarul.
A latin betűket az oldalak, csúcsok, mennyiségek stb. jelölésére használják általában.
Az ókori Izráel pedig fejlett volt a tudomány és a művészetek terén. Sok zsidó például Babilonban maradt a fogságot követően is, például mérnökként, tudósként stb. Salamon temploma például mond valamit? Voltak filozófusaik, íróik, matematikusaik, történetíróik is. Történelemórán nem ártana odafigyelni!
Valóban csacskaságot beszélt a matektanárod. A görög betűkből nagyon nehéz kifogyni, ha meg mégis, lehet felülvonással, hullámmal, kalappal cifrázni az összetartozó elemeket. És igen, ott az indexelés is, ahogy #3 írja.
De ahogy #4 megjegyzi, valóban előfordulhatnak héber betűk, például az aleph (én mással nem találkoztam, de nem is vagyok matematikus). Valószínűleg ezzel találkozott a matektanárod, és ezt félreértve "sztorizott".
Én semmiképpen nem javítanám ki, számomra ez egy ilyen "én még ezt is tudom"-jellegű megnyilatkozásnak tűnik, amit valószínűleg rosszul venne, ha cáfolnál. Ennyit nem ér a dolog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!