A trapéz területét kell kiszámolni a kerületéből és a magasságából a kerület 9dm a magasság 3dm?

Nagyon fontos hogy még legyen holnapra 25 ére
2022. ápr. 24. 12:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha lehet ma kéne a válasz
2022. ápr. 24. 12:38
 2/5 anonim ***** válasza:
És ez miféle trapéz lenne? Húrtrapéz, érintőtrapéz?
2022. ápr. 24. 13:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat , a középvonala nem a kerülete
2022. ápr. 24. 13:22
 4/5 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 24. 13:26
 5/5 anonim ***** válasza:

A középvonalról azt kell tudni, hogy az alapok átlaga, vagyis (a+c)/2 = k (középvonal). Hatalmas szerencsénkre ez szerepel a trapéz területképletében is, csak esetleg egy kicsit át kell alakítanunk:


T(trapéz) = ((a+c)*m)/2 = (a+c)/2 * m, innen pedig = k*m. Tehát a trapéz területe: 9*3=27 dm^2.

2022. ápr. 24. 14:32