Nagyon fontos hogy még legyen holnapra 25 ére2022. ápr. 24. 12:33
1/5 A kérdező kommentje:
Ha lehet ma kéne a válasz
2022. ápr. 24. 12:38
2/5 anonim válasza:
És ez miféle trapéz lenne? Húrtrapéz, érintőtrapéz?
3/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat , a középvonala nem a kerülete
2022. ápr. 24. 13:22
5/5 anonim válasza:
A középvonalról azt kell tudni, hogy az alapok átlaga, vagyis (a+c)/2 = k (középvonal). Hatalmas szerencsénkre ez szerepel a trapéz területképletében is, csak esetleg egy kicsit át kell alakítanunk:
T(trapéz) = ((a+c)*m)/2 = (a+c)/2 * m, innen pedig = k*m. Tehát a trapéz területe: 9*3=27 dm^2.