S.O.S.2022. ápr. 21. 08:31
1/5 A kérdező kommentje:
Esetleg levezetve meg tudnátok mutatani hogy hogyan kell csinálni?
2022. ápr. 21. 08:55
2/5 anonim válasza:
Kétszeres fókusztávolságra, azaz 32 cm-re.
A tárgy csúcsából az optikai tengellyel párhuzamosan haladó fénysugár a lencsén megtörve a túloldalon a fókuszpontba jut, és azon keresztül halad tovább.
A tárgy csúcsáról az innenső fókuszponton át haladó sugár a lencsén úgy törik meg, hogy a túloldalt az optikai tengellyel párhuzamosan fog haladni, és metszi az előbbi fénysugárt.
Ha ezt felrajzolod, láthatod, hogy az elrendezés középpontosan szimmetrikus, a kép nagysága megegyezik a tárgy nagyságával, csak fordított állású.
3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2022. ápr. 21. 09:21
4/5 anonim válasza:
5/5 Tom Benko válasza:
f(k+t)=kt
Ha t=k, akkor 2ft=t^2, t-vel osztva t=2f.