Mennyi energiát fogyasztanál 1 hét alatt, ha te is így használnád? Mennyibe kerülne ez? Vedd figyelembe, hogy hányszor töltöd fel a telefonodat egy héten, és ezt az időt vond le!

Vannak olyan elektromos eszközeink, amelyek akkor is energiát használnak, amikor épp nem üzemelnek, ilyenkor készenléti állapotban (standby) vannak. Ki vannak ugyan kapcsolva, de a konnektorból nem húzták ki őket. Sokan a mobiltöltőjüket is úgy használják, hogy folyamatosan be van dugva a konnektorba, és szükség szerint csatlakoztatják a telefonjukhoz. Egy laboratóriumi mérés szerint a mobiltelefon-töltők átlagos teljesítménye, készenléti állapotban 0,13 W.

2022. ápr. 20. 20:31
 1/3 krwkco ***** válasza:
Energia=teljesítmény*idő.
2022. ápr. 21. 07:08
 2/3 anonim ***** válasza:

A készenléti állapotban levő üzemidőt kell szorozni az akkor felvett teljesítménnyel, ebből megkapod az energiafelvételt. Ezután ezt megszorzod a villamos energia egységárával és megkapod ennek a költségét.

Energiafelvétel: W=P·t

Költség: K=k·W

P=0,13 W

t: egy hét órában, 7·24=168 óra, majd ebből levonod a töltési időket. Például napi két óra töltési időt figyelembe véve, t=168–7·2=154 óra.

k: villamos energia egységára, kb. 40 Ft/kWh.

A további számolást remélem már el tudod végezni, valamivel 1 Ft alatti költség jön ki egy hétre.

2022. ápr. 21. 09:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. ápr. 25. 17:31