Vannak olyan elektromos eszközeink, amelyek akkor is energiát használnak, amikor épp nem üzemelnek, ilyenkor készenléti állapotban (standby) vannak. Ki vannak ugyan kapcsolva, de a konnektorból nem húzták ki őket. Sokan a mobiltöltőjüket is úgy használják, hogy folyamatosan be van dugva a konnektorba, és szükség szerint csatlakoztatják a telefonjukhoz. Egy laboratóriumi mérés szerint a mobiltelefon-töltők átlagos teljesítménye, készenléti állapotban 0,13 W.2022. ápr. 20. 20:31
2/3 anonim válasza:
A készenléti állapotban levő üzemidőt kell szorozni az akkor felvett teljesítménnyel, ebből megkapod az energiafelvételt. Ezután ezt megszorzod a villamos energia egységárával és megkapod ennek a költségét.
Energiafelvétel: W=P·t
Költség: K=k·W
P=0,13 W
t: egy hét órában, 7·24=168 óra, majd ebből levonod a töltési időket. Például napi két óra töltési időt figyelembe véve, t=168–7·2=154 óra.
k: villamos energia egységára, kb. 40 Ft/kWh.
A további számolást remélem már el tudod végezni, valamivel 1 Ft alatti költség jön ki egy hétre.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. ápr. 25. 17:31