Egy szállodában 24 szoba van, összesen 64 férőhellyel. A szobák 2 illetve 3 ágyasak. Hány 2 ágyas szoba van?

Köszönöm szépen!

2022. ápr. 18. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Mindegyik szobában van legalább két ágy - ez 48 ágy lenne, a maradék 16 ágy adja a háron ágyas szobák számát, a többi meg kétágyas.
2022. ápr. 18. 16:15
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

x=2 ágyas szobák száma y=3 ágyas szobák száma

2x+3y=64

x+y=24 -> x=24-y

2*(24-y)+3y=64 -> 48-2y+3y=64 -> y=16

x=24-16=8

8 darab 2 ágyas szoba van.

2022. ápr. 18. 16:39
 3/3 krwkco ***** válasza:

#1

Mivel a kétágyasakat kérdezik:

Ha minden szoba három ágyas lenn, akkor 72 ágy lenne a szállodában. 8 szobából kell kivinni egy-egy ágyat, hogy 64 maradjon.

2022. ápr. 18. 16:49