Egy elektron energiája 1eV.
Mekkora az elektron impulzusa és mekkora a hozzárendelt de Broglie- hullám hullámhossza?
2022. ápr. 18. 14:03
1/2 anonim válasza:
Hát én így csinálnám:
1eV= 1,6×10^(-19)J= ε
h=planck állandó≈6,6261×10^(-34)
ε=h×f ebből f=ε/h=1,6×10^(-19)J/6,6261×10^(-34)= 2,4147×10^(14)Hz
I= lendület, rá van két képlet:
Elektron tömege: 9,11×10^(-31)kg
I=m×v valamint I=h/λ
c=λ×f tehát I=m×λ×f
Van két egyenlet két ismeretlen (λ és I) ha rendezzük őket:
I=sqrt(h×m×f) (sqrt gyököt jelent)
I=3,8179×10^(-25)kg×m/s
λ=h/I
λ=1,7355×10^(-9)m
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. ápr. 23. 21:09