Tudnátok segíteni fizika házi dolgozatban?


Egy elektron energiája 1eV.

Mekkora az elektron impulzusa és mekkora a hozzárendelt de Broglie- hullám hullámhossza?



2022. ápr. 18. 14:03
 1/2 anonim válasza:

Hát én így csinálnám:

1eV= 1,6×10^(-19)J= ε

h=planck állandó≈6,6261×10^(-34)

ε=h×f ebből f=ε/h=1,6×10^(-19)J/6,6261×10^(-34)= 2,4147×10^(14)Hz

I= lendület, rá van két képlet:

Elektron tömege: 9,11×10^(-31)kg

I=m×v valamint I=h/λ

c=λ×f tehát I=m×λ×f

Van két egyenlet két ismeretlen (λ és I) ha rendezzük őket:

I=sqrt(h×m×f) (sqrt gyököt jelent)

I=3,8179×10^(-25)kg×m/s

λ=h/I

λ=1,7355×10^(-9)m

2022. ápr. 22. 19:00
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. ápr. 23. 21:09