Hogy kell a m/s-t átváltani km/h-ba?

2010. szept. 15. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
1 m/s = 3,6 km/h.
2010. szept. 15. 19:45
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

szerintem pont fordítva.

a m/s-ot elosztod 3,6-tal

2010. szept. 15. 20:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek van igaza.


1 m/s= 3,6 km/h

1 m/s= 3600 m/h --> 1 h=3600 s --> 3600 m/3600 s= 1 m/s

2010. szept. 15. 20:28
 4/4 anonim válasza:
100%
Tehát 3,6km/h sebességnél teszünk meg 1métert másodpercenként vagy fordítva nézve ha 1 métert teszünk meg másodpercenként 3,6km/h-val haladunk.
2010. szept. 16. 15:26