Jól értem a negatív és pozitív számok összeadását, kivonását?


Vizuálisan úgy képzelem, hogy a számegyenesen lépkedek jobbra-balra, amennyit éppen kell.


Nos, van aki egy táblázat is, amely tartalmazza azokat a matematikai szabályokat, amelyek a műveletek egyszerűsítésére vonatkoznak:


(+)+(+)=+

(-)-(-)=+

(+)+(-)=-

(-)+(+)=-


Ezt akkor használom, ha két műveletjel egymás mellett van.


Példával:


(-1)+(-3)=


A (+) és a (-) jelet, mivel egymás mellett vannak, átváltom (-)-ra.


Tehát ez lesz műveletből:


-1-3= (-4)


Azért ennyi, mert visszafelé lépek a számegyenesen 3 fokot, így pedig (-4)-et kapok.


Jól értem a témát?


2022. ápr. 10. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Elvileg csak a szorzasnal van ilyen hogy -*-=+ osszeadasnal nem hiszem
2022. ápr. 10. 17:33
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen.

Esetleg egyszerűsítheted a fejedben a táblázatot: két ugyanolyan előjel mindig + lesz (+ + vagy - -), két különböző meg mindig - (+ - vagy - +).

Most, hogy ezt tudod, töröld szépen a regisztrációdat a gyk-ról, mert 16 éves korod alatt nem írhatsz ide.

2022. ápr. 10. 17:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es, rosszul tudod:

5-(-3)= 5+3=8

2022. ápr. 10. 17:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Két mínuszjelből az egyiket elforgatod 90 fokkal, és a másikra teszed, kapsz egy pluszjelet. Ezt el tudod játszani tetszőlege mínuszjellel, ha a végén egy páratlanul marad, akkor kivonsz. 😁
2022. ápr. 10. 17:41
 5/8 dq ***** válasza:

> (+)+(+)=+

> (-)-(-)=+

> (+)+(-)=-

> (-)+(+)=-


Én ezeket nem tudom értelmezni, szerintem nincs olyan értelmezésük, amellyel mindegyik stimmel.

2022. ápr. 10. 17:57
 6/8 A kérdező kommentje:

Felnőtt vagyok, 18 feletti.


Otthagytam a középiskolát, de úgy döntöttem, visszamegyek oda, mert le akarok érettségizni. Csak sokat felejtettem, ezért elkezdtem az általános iskolai tananyagtól átvenni a matekot is.


Még a 11-12. osztályt kell elvégeznem.

2022. ápr. 10. 18:04
 7/8 A kérdező kommentje:
Esti gimnáziumban fogok érettségizni. Nappalira már nem mehetek vissza.
2022. ápr. 10. 18:05
 8/8 A kérdező kommentje:

Vettem egy 5. osztályos NAT 2020-as tankönyvet. Aszerint haladok, és végig egyek még a 6,7,8,9,10-es anyagon gyorsan.


Aztán visszamegyek 11.-be.

2022. ápr. 10. 18:07