[link]

2022. ápr. 9. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Rajzold le a végállapotot.

Az emelés úgy néz ki, hogy

húzom-húzom-húzom a rugót a test nem mozdul.

Amikor a rugó eléri az X megnyúlást amikor húzom tovább a rugú már nem nyúlik a test kezd el emelkezdni.


Tehát a munka a rugó megnyújtása + a test felemelése.


W = 1/2Dx^2 + mgh


Ki kell számolni x-et és h-t.

x úgy jön ki, hogyha lerajzolod a végállapotot és megnézed mekkora megnyúlás kell, hogy a levegőben tartsa a testet.

h = 1,7m - 0,8m-x

2022. ápr. 9. 19:37
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ


Nem értem ezt a

h=1,7-8-x képletet, mert x=0,9, így a h nulla lesz.


W=1/2Dx^2+mgh=12,5×0,81+0= 10,125J

2022. ápr. 10. 13:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Dx = mg

x = mg/D = 15N/(25 N/m) = 0,6m


Ennyi lesz a rugó megnyúlása.

h = 1,7m-0,8m (nyugalmi hossz)-0,6m (megnyúlás) = 0,3m


0,3m-t még emelünk a megnyúlás után.

2022. ápr. 10. 14:29