,,Két páros szám összege mindig páros’’ a) fogalmazza meg a fenti állítás megfordítását b) igaz-e ez a megfordítás?


2022. márc. 27. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy meg lehessen fordítani, „ha, akkor” alakra át kell írnunk az állítást, ami így néz ki:


Ha két szám páros, akkor a két szám összege páros.


Ennek a megfordítása:


Ha két szám összege páros, akkor a két szám páros.


Az állítás megfordítása pedig nem mindig igaz; például 6=2+4 esetén igaz, de a 6=1+5 esetén nem igaz, tehát általánosságban véve az állítást hamisnak tekintjük (akkor lenne igaz, hogyha MINDIG igaz lenne).

2022. márc. 27. 15:29
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. márc. 27. 15:40