2022. márc. 27. 15:23
1/2 anonim válasza:
Ahhoz, hogy meg lehessen fordítani, „ha, akkor” alakra át kell írnunk az állítást, ami így néz ki:
Ha két szám páros, akkor a két szám összege páros.
Ennek a megfordítása:
Ha két szám összege páros, akkor a két szám páros.
Az állítás megfordítása pedig nem mindig igaz; például 6=2+4 esetén igaz, de a 6=1+5 esetén nem igaz, tehát általánosságban véve az állítást hamisnak tekintjük (akkor lenne igaz, hogyha MINDIG igaz lenne).
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. márc. 27. 15:40