Előre is köszönöm a megoldásokat! <32022. márc. 27. 10:55
1/4 krwkco válasza:
a.)
Gyorsulás?
Sebesség a 3. másodpercben?
Erő, elmozdulás, másodpercenkénti elmozdulás=sebesség, másodpercenkénti munka=teljesítmény.
b.)
Átlagsebesség, átlagteljesítmény?
3/4 A kérdező kommentje:
Azóta sikerült megoldanom, de az a) -ban a P-re kérdezett amit P=F*v-vel kitudtam számolni (ezt hosszabban levezettem, de ezzel kaptam meg a végleges eredményt).
b) -ben pedig P=W/t-vel kaptam meg a megoldást.
2022. márc. 27. 18:30
4/4 krwkco válasza:
"P=F*v"
Jó a képlet: teljesítmény=munka/idő=erő*elmozdulás/idő=erő*sebesség.
"P=W/t" ez is nagyon jó. Átlagteljesítmény=erő*teljes út/idő.
Az átlagsebesség használata -amit javasoltam- tényleg túlbonyolítás és nehezebben indokolható, ahogy dq is utalt rá.