Benzolt brómozunk. A folyamat során keletkező gázt vízbe vezetjük és 1000 cm3 oldatot készítünk belőle. Ebből 10,00 cm3-t 20,80 cm3 0,100 mol/dm3 nátrium-hidroxid-oldat semlegesít. Hány cm3 benzolt brómoztunk (rhó= 0,874 g/cm3)? (Tételezzük fel, hogy csak monobróm-benzol keletkezet.)



Kiszámoltam, hogy n(NaOH)=2,08*10^{-2}. Ebből a n(benzol)=2,08*10^{-2} 10 cm3-ben. Vagyis 1000cm3-ben n(benzol)=0,208 mol. Viszont innen nem jön ki nekem a V, és nem is használtam fel a sűrűséget, szóval valamit niztos, hogy elrontottam. Valaki tudna segíteni ebben?



2022. márc. 21. 20:16
 1/1 Arp Du ***** válasza:

ha n(benzol)=2,08*10^{-2} 10 cm3-ben

akkor 1000cm3-ben n(benzol)=2,08 mol


benzol: n -> m -> V

m= n*M= 2,08 mol *78,11 g/mol= ... g

V= m/rhó= ...g /0,874 g/cm3= ... cm3

2022. márc. 25. 09:57