Hogyan transzformál impedanciát a transzformátor? Válaszát számításokkal indokolja! (Emelt szint.)


2022. márc. 18. 17:26
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűsítve legyen a transzformátor ideális, ekkor: P1=P2

A feszültségáttétele: a=U1/U2

Az áramáttétele: a=I2/I1

A szekunder oldalra kapcsolt impedancia: Z2=U2/I2. Ez a primer oldalon Z1=U1/I1 impedanciaként jelentkezik. A két impedancia aránya:

Z1/Z2=(U1/I1)·(I2/U2)=(U1/U2)·(I2/I1)=a·a=a²

Vagyis a transzformátor szekunder oldalára kapcsolt Z2 impedancia a primer oldalon Z1=a²·Z2 impedanciaként jelentkezik.

2022. márc. 18. 19:22