2022. márc. 18. 17:26
1/1 anonim válasza:
Egyszerűsítve legyen a transzformátor ideális, ekkor: P1=P2
A feszültségáttétele: a=U1/U2
Az áramáttétele: a=I2/I1
A szekunder oldalra kapcsolt impedancia: Z2=U2/I2. Ez a primer oldalon Z1=U1/I1 impedanciaként jelentkezik. A két impedancia aránya:
Z1/Z2=(U1/I1)·(I2/U2)=(U1/U2)·(I2/I1)=a·a=a²
Vagyis a transzformátor szekunder oldalára kapcsolt Z2 impedancia a primer oldalon Z1=a²·Z2 impedanciaként jelentkezik.