Egy veszteségmentes transzformátor primer tekercse 1200, szekunder tekercse 300 menetű. A primer kör feszültsége 200 V, áramerőssége 0,5 A. Mekkora a szekunder feszültség és a szekunder áramerősség? Mekkora a transzformátoron átvitt teljesítmény?


2021. márc. 29. 12:57
 1/1 anonim ***** válasza:
73%

Ugye a transzformátorokról tudni illik, hogy a két tekercs feszültségének szorzata egyenlő a két tekercs menetszámának szorzatával. Betűkkel:

Up * Usz = Np * Nsz, azaz Usz = Np * Nsz / Up

A számokat kell csak beírnod.

A két tekercsben a teljesítmény egyenlő. Pp = Psz.

P = U * I, tehát Pp = Up * Ip

Isz = Psz / Usz.

2021. márc. 29. 13:06