2021. márc. 29. 12:57
1/1 anonim válasza:
Ugye a transzformátorokról tudni illik, hogy a két tekercs feszültségének szorzata egyenlő a két tekercs menetszámának szorzatával. Betűkkel:
Up * Usz = Np * Nsz, azaz Usz = Np * Nsz / Up
A számokat kell csak beírnod.
A két tekercsben a teljesítmény egyenlő. Pp = Psz.
P = U * I, tehát Pp = Up * Ip
Isz = Psz / Usz.