Miért van így (matek)? cos (3x-pí/3) = -1/2. Átíráskor a -1/2-ből hogy, miért lesz 2pí/3?

Be akartam szúrni a pí jelét, de mindig lefagyott a program...:S
2010. szept. 13. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert arccos(-1/2)=2*pi/3

2pi/3=120 fok; cos(120 fok)=-1/2

2010. szept. 13. 18:31
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de -1/2 miért nem -60 fok? Kérlek, vezesd le nekem! :S
2010. szept. 13. 18:38
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

itt egy trigo kor, itt megerted.

2010. szept. 13. 19:26
 4/4 A kérdező kommentje:
Leesett...:S :D Köszönöm szépen!
2010. szept. 14. 14:22