2022. febr. 28. 19:45
1/5 A kérdező kommentje:
Kérlek a számítás menetét is írjad le.
2022. febr. 28. 19:49
2/5 anonim válasza:
Sűrűség adat nincs megadva a sósavhoz?
3/5 anonim válasza:
A 20 tömegszázalékos sósav oldat sűrűsége szobahőmérsékleten táblázat alapján 1,098 g/cm3. Így a 3ml, azaz 3cm3 oldat tömege 3x1,098=3,294g. Ennek a 20%-a HCl, azaz 3,294x0,2=0,6588g. Ennyi sósav 0.6588g/(1,0079+35,453)=0,01801 mol. Mivel egy mol sósavat egy mol nátrium-hidrogén-karbonát semlegesít a HCl+NaHCO3->CO2+H2O+NaCl egyenlet alapján, így 0,01801 mol NaHCO3-ra van szükségünk. Ennek tömege 0,01801x(22,989+1,0079+3x16)=1,297g.
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2022. márc. 1. 19:22
5/5 anonim válasza:
#3 voltam, s bocsánat, most látom, hogy a végét elrontottam, mert a szenet kihagytam. Az utolsó sor helyesen: 0,01801x(22,989+1,0079+12,011+3x16)=1,513g