A feladat:

a rész- 20 gramm hidrogént hány gramm magnéziummal fejleszthetünk sósavból? És ugyanezt kénsavból?

b rész- 20 gramm hidrogén hány gramm sósavból fejleszthető? És ugyanez kénsavból?

c rész- 20 gramm NaOH közömbösítéséhez hány gramm sósav kell? És ugyanez kénsavval?

Előre is köszönöm! :)



2016. nov. 9. 18:47
 1/2 Szabó Mihály67 válasza:

a

Mg + 2HCl = MgCl2 + H2

24 + 73 = 95 + 2 (97)

X 20g X = (24*20)/2 = 240 g


Kénsav


Mg + H2SO4 = MgSO4 + H2

24 + 98 = 120 + 2 (122)

X 20 (ugyannyi)


felírod a többire az egyenleteket

táblázatból (periodus) kikeresed a hozzá tartózó rel. tömegeket és beírod a megfelelő elem alá


c HCl + NaOH = NaCl + H2

H2SO4 + 2NaOH = Na2SO4 + 2H2O


Remélem tudtam segíteni :)

2016. nov. 10. 20:20
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2016. nov. 11. 15:33