A feladat:
a rész- 20 gramm hidrogént hány gramm magnéziummal fejleszthetünk sósavból? És ugyanezt kénsavból?
b rész- 20 gramm hidrogén hány gramm sósavból fejleszthető? És ugyanez kénsavból?
c rész- 20 gramm NaOH közömbösítéséhez hány gramm sósav kell? És ugyanez kénsavval?
Előre is köszönöm! :)
2016. nov. 9. 18:47
1/2 Szabó Mihály67 válasza:
a
Mg + 2HCl = MgCl2 + H2
24 + 73 = 95 + 2 (97)
X 20g X = (24*20)/2 = 240 g
Kénsav
Mg + H2SO4 = MgSO4 + H2
24 + 98 = 120 + 2 (122)
X 20 (ugyannyi)
felírod a többire az egyenleteket
táblázatból (periodus) kikeresed a hozzá tartózó rel. tömegeket és beírod a megfelelő elem alá
c HCl + NaOH = NaCl + H2
H2SO4 + 2NaOH = Na2SO4 + 2H2O
Remélem tudtam segíteni :)
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2016. nov. 11. 15:33