Az órán a nagy és kismutatók néha pontosan derékszögben állnak. Hányszor alkotnak derékszöget 24 óra alatt?

2022. febr. 19. 11:30
1 2
 11/20 krwkco ***** válasza:
50%

#10

"Akkor ezek szerint meg tudsz nevezni egy/több órát, amik alatt nem kétszer állnak derékszögben a mutatók."

Rád nem vonatkozik a saját tanácsod, hogy "ennek az okfejtésnek ess neki újra."? A konkrét óra megnevezése nélkül nem tudod átlátni, hogy az én megoldásom jó, a Tied meg rossz?

2022. febr. 19. 14:09
 12/20 anonim ***** válasza:

Én állítottam valamit, te is állítottál valamit, mind a kettőnkön bizonyítási kényszer van. Most mi bajod van?


Az én okfejtésem teljesen jó, csak az abból levont végkövetkeztetés hibás. Szóval abban is van hiba, amit te mondtál, és abban is van hiba, amit én mondtam. Ennyi az egész. Ennek a legegyszerűbb feloldása az, hogyha tudsz mondani egy órát (óraintervallumot), amiben csak egyszer állnak merőlegesen a mutatók.

2022. febr. 19. 14:15
 13/20 krwkco ***** válasza:
64%

#12

"Az én okfejtésem teljesen jó..."

"Szóval abban is van hiba, amit te mondtál, és abban is van hiba, amit én mondtam."

Ez nem így van. Én megmondtam, hogy a Tiedben mi a hiba. Az, hogy egy kör kismutatótól kismutatóig nem 1 óráig tart, hanem 1 óra 5 percig. Ezért 24 óra alatt csak 22 kör van. Ez egy önálló érvényességű bizonyítás.

Más módon is lehet a 44 derékszöget bizonyítani, ha megnevezzük azokat az órákat, amikor csak 1 derékszög van. De ez egy másik bizonyítás. Én erre is tudom a választ, csak akartam adni egy kis időt, hogy Te is rájöjj.

Nos, tudod a választ? (Tudom, hogy ez fölényeskedés, de ez a válaszom a fölényeskedő 3-as beszólásodra.)

2022. febr. 19. 14:28
 14/20 anonim ***** válasza:
23%

7

Nem, nem én írtam. Ne velünk foglalkozz egyébként sem, hanem mondd meg a normális megoldást, basszam a szád.

2022. febr. 19. 14:30
 15/20 anonim ***** válasza:

Ha fölényeskedőnek érezted, sajnálom. Te viszont szándékosan viselkedsz fölényeskedően, amit nem tudok tolerálni.

És nem kell úgy csinálnod, mintha te szartad volna a spanyol viaszt; más kérdéseknél már volt rá példa, hogy te mondtál orbitális baromságokat, és ugyanilyen fölényeskedően viselkedtél.

2022. febr. 19. 14:35
 16/20 anonim ***** válasza:
50%

Krwkco te nyomorult, nem számít, hogy mozog közben az óramutató, mert lassabban teszi, mint a percmutató. Minden órában ugyanúgy 2 alkalom lesz, mikor a percmutatóval derékszögben állnak...


Remélem, ha már ennyire arrogáns és ostoba fasz vagy, legalább angolul tudsz:

[link]

2022. febr. 19. 14:38
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
#16, nem tudom, hogy ezt most miért kellett... Az általad linkelt oldalon is azt írják, hogy a 44 a megoldás, és a 48 a helytelen.
2022. febr. 19. 14:43
 18/20 krwkco ***** válasza:

Miután egyesek ilyen szépen bemutatkoztak, de senki nem adott saját megoldást, elmondanám hogy szerintem hogy lesz a 48-ból 22. Olvastam a linkben szereplő megoldásokat, de ezeket még azelőtt kitaláltam.

A kisérleti módszer: Ha az ember egy órát körbeforgat, látja hogy a 3-adik és 4-edik óra osztozik a pontosan 3:00 órás álláson. Erre a két órára 4 helyett csak 3 merőleges esik. Hasonló a helyzet a 9-edik és 10-edik órával. Ez a 4 óra összesen 2 merőlegesnyi veszteséget jelent. Így lesz 12 óra alatt 24-ből 22.

A számításos módszer: A kismutató sebessége 30fok/óra, a nagymutatóé 360fok/óra. Azokat a megoldásokat keressük, ahol a nagymutató több kört tett meg és éppen 90 vagy 270 fokkal előzi meg a kicsit: (t*360-n*360)-t*30=90 vagy (t*360-n*360)-t*30=270.

t=(n*360+90)/330 vagy t=(n*360+270)/330, ahol n=0,1,2,...

Excellel kiszámoltam ezeket az értékeket, úgy hogy kitöltöttem 2 sort és utána sok sorra lehúztam.

Az eredmények 12 óra alatt (a törtórák nincsenek percekre átszámolva, mert felesleges):

0,27 0,82

1,36 1,91

2,45 3

3,55 4,09

4,64 5,18

5,73 6,27

6,82 7,36

7,91 8,45

9 9,55

10,09 10,64

11,18 11,73

Összesen 22.

2022. febr. 19. 17:04
 19/20 sadam87 ***** válasza:

#16

Hú, azért láttam már durva hülyeségeket a gyakorikérdéseken, de ekkor orbitális öngólt (ráadásul ilyen gusztustalan trágárul) még nem láttam! 😂😂😂

Egyébként krwkco adta a helyes választ még a 2. válaszában (még a levezetést is megadta röviden), elég szomorú, hogy a többségnek még így sem sikerült abszolválni.

2022. febr. 19. 17:08
 20/20 anonim ***** válasza:
Így van. Tehát te is belátbatod, hogy abban igazunk volt, hogy minden órára jut 2 merőleges, csak ott csúszik el a gondolatmenet, hogy bizonyos merőlegeseken (a 3 és a 9 óráson) két óra osztozik.
2022. febr. 19. 17:09
1 2