2022. febr. 8. 18:29
1/1 anonim válasza:
Legyen a a sorozat első tagja! Ekkor az elemek a, a+d, a+2d, ..., ahol d együtthatója eggyel kisebb, mint a tag sorszáma. Így
a + 4d = 7
a + 2d = 9
Kivonjuk az első egyenletből a másodikat, hogy a kiessen:
2d = -2
d = -1
Visszahelyettesítve:
a +(-1)*2 = 9
a - 2 = 9
a = 11.