2022. febr. 8. 18:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Legyen a a sorozat első tagja! Ekkor az elemek a, a+d, a+2d, ..., ahol d együtthatója eggyel kisebb, mint a tag sorszáma. Így

a + 4d = 7

a + 2d = 9

Kivonjuk az első egyenletből a másodikat, hogy a kiessen:

2d = -2

d = -1

Visszahelyettesítve:

a +(-1)*2 = 9

a - 2 = 9

a = 11.

2022. febr. 8. 18:55