2022. febr. 5. 19:17
1/4 krwkco válasza:
Össze kell adni az érvényes pénzek névértékét. Ezzel a számmal el kell osztani a 2 milliót és kerekíteni. Annyi db pénzed lesz minden fajtából.
2/4 A kérdező kommentje:
500+1000+2000+5000+10000+20000=38500
2000000/38500=~52
500*52=26000
1000*52=52000
2000*52=104000
5000*52=260000
10000*52=520000
20000*52=1040000
26000+52000+104000+260000+520000+1040000=2002000 Ft
2022. febr. 5. 19:41
3/4 krwkco válasza:
Így van.
De mivel azt nem kérdezték, hogy a pénzfajták egyesével mennyivel járulnak hozzá az összeghez, elegendő a 38500-at 52-vel beszorozni.
Hacsak nem ellenőrzésnek szántad a kicsit más úton történő számolást.
4/4 A kérdező kommentje:
De de ugyanannyi darab van...
2022. febr. 5. 19:56