Ha van kb. 2 millió forintom s minden forint alapú most érvényben lévő papirpenzfajtabol ugyanannyi darab van akkor melyikbol hány darab van és pontosan mennyi forintom van ha a legpontosabb verziót nézzük?

2022. febr. 5. 19:17
 1/4 krwkco ***** válasza:
Össze kell adni az érvényes pénzek névértékét. Ezzel a számmal el kell osztani a 2 milliót és kerekíteni. Annyi db pénzed lesz minden fajtából.
2022. febr. 5. 19:27
 2/4 A kérdező kommentje:

500+1000+2000+5000+10000+20000=38500

2000000/38500=~52

500*52=26000

1000*52=52000

2000*52=104000

5000*52=260000

10000*52=520000

20000*52=1040000

26000+52000+104000+260000+520000+1040000=2002000 Ft

2022. febr. 5. 19:41
 3/4 krwkco ***** válasza:

Így van.

De mivel azt nem kérdezték, hogy a pénzfajták egyesével mennyivel járulnak hozzá az összeghez, elegendő a 38500-at 52-vel beszorozni.

Hacsak nem ellenőrzésnek szántad a kicsit más úton történő számolást.

2022. febr. 5. 19:52
 4/4 A kérdező kommentje:
De de ugyanannyi darab van...
2022. febr. 5. 19:56