Az összegyűjtött érmék között 3-szor annyi 50 forintos van mint amennyi 100 forintos. az üvegben lévő érmék értéke összesen 28750-ft Hány db 50 forintos érme van az üvegben?


2022. jan. 21. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
3x50a + 100a = 28750
2022. jan. 21. 18:58
 2/3 krwkco ***** válasza:
Ha a 100 forintosokat felváltjuk 2 db 50 forintosra, akkor csupa 50 forintos lesz az üvegben, de ugyanannyit fog érni. Akkor hány 50 forintosunk lesz. És ha az ötvenesek 2/5-ödét visszaváltjuk 100-asokra, akkor mennyi marad? (5 db 50-esből marad 3db és lesz még 1db százas. Ahogy a példában eredetileg is volt.)
2022. jan. 21. 21:44
 3/3 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

100 forintosok darabszáma: x.

50 forintosok darabszáma: 3x.


Egyenlet a pénz értékére:

100x + 50×3x = 28750

100x + 150x = 28750


Innen már megy a befejezés?

2022. jan. 23. 19:54