Ha az elektromos autó 80%-os,egy benzinüzemű 30%-os hatásfokkal működik,1 Liter benzin energiatartalma 8,2 KWh,és 100 Ft/1KWh-t veszünk, az mennyi benzinár egyenértéknek felel meg? Tehát 1KWh= Ft/L?2022. febr. 4. 11:15
1/7 anonim 



válasza:





1L benzin => 8,2KWH*30%=2,46
Ehhez kell venni 2,46/0,8 = 3,075KWh áramot az elektormos autóba.
2/7 anonim válasza:
Nem a benzinhez képest 80% a hatásfok.
3/7 anonim 



válasza:





Nem is mondta senki...
8,2-nek a 30%-a ugyanannyi, mint 3,075-nek a 80%-a.
4/7 anonim 



válasza:





#1 A gyengébbek kedvéért levezetnéd , mit hogy számoltál? Köszi!
5/7 anonim válasza:
Az a lényeg 480-ért kapsz 2,46Kwh-t v.s 120/1Kwh-t (a veszteséget beleszámítva.
6/7 anonim 



válasza:





#4 - Az 1-esben a levezetést írtam.
De parancsolj egy sorban:
8,2 * 0,3 = X * 0,8
X = 8,2*0,3/0,8=3,075
7/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2022. febr. 4. 19:38