Omfglolr kérdése:

Hogy kell kiszámitani 6,5nek az öt hatodát? És hogy irják romai számmal a 4698-at?

2010. szept. 9. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:

6,5 tört alakban 13/2. Ezt szorozzuk 5/6-tal. 13*5 = 65 és 2*6 = 12. A végeredmény tehát 65/12


A római szám: MMMMDCXCVIII

2010. szept. 9. 21:46
 2/4 anonim ***** válasza:

Átírod a 6,5-et tizedestörtbe: 65/10=13/2, majd megszorzod 5/6-dal: (13/2)*(5/6)=13*5/2/6=(13*5)/(2*6).


A római számos feladatra többféle megoldás is van.

Lehet MMMMDCXCVIII, de láttam olyat is, ahol egy felülvonásos V ötezret ért. Ezzel M~VDCXCVIII, ahol ~V a felülvonásos V.

2010. szept. 9. 21:51
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:P
2010. szept. 9. 21:51
 4/4 anonim ***** válasza:
MↃↃDCXCVIII is lehet római számokkal.
2010. szept. 9. 22:26