2010. szept. 9. 21:37
1/4 anonim válasza:
6,5 tört alakban 13/2. Ezt szorozzuk 5/6-tal. 13*5 = 65 és 2*6 = 12. A végeredmény tehát 65/12
A római szám: MMMMDCXCVIII
2/4 anonim válasza:
Átírod a 6,5-et tizedestörtbe: 65/10=13/2, majd megszorzod 5/6-dal: (13/2)*(5/6)=13*5/2/6=(13*5)/(2*6).
A római számos feladatra többféle megoldás is van.
Lehet MMMMDCXCVIII, de láttam olyat is, ahol egy felülvonásos V ötezret ért. Ezzel M~VDCXCVIII, ahol ~V a felülvonásos V.
3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:P
2010. szept. 9. 21:51
4/4 anonim válasza:
MↃↃDCXCVIII is lehet római számokkal.