6=√(15*y) /( )² 36=(15-y)*y tudna ebben segíteni h ebből h lesz másodfokú egyenlet?


2022. jan. 27. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:

( )² -- ez mi?

Meg meddig tart a gyökvonás?

2022. jan. 27. 15:50
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, most jövök rá, hogy ez nem két külön feladat, hanem elkezdted megoldani. De itt valami nagyon nem stimmel, egyszer 15*y van a zárójelben, aztán már 15-y, de azt meg, ki tudja miért, megszorzod y-nal...Inkább írd le csak a feladatot!
2022. jan. 27. 16:10
 3/6 A kérdező kommentje:

5x+4x=36000

9x=36000 /:9

5x=5*4000=20000

4x=4*4000=16000

Ez után jön amit írtam elsőnek

2022. jan. 27. 16:25
 4/6 A kérdező kommentje:
Mondta a tanárom h zárójel felbontás lesz utána meg másodfokű egyenlet lesz belőle, csak nem tudom h kell megcsinálni
2022. jan. 27. 16:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi köze ennek a sok elsőfokú egyenletnek a kérdésben szereplő gyökvonásos egyenlethez??? Azt kértem, írd le a gyökös feladatot, erre ide ömlesztettél valami tök mást!
2022. jan. 27. 16:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Inkább fotózd be az eredeti feladatot és tedd fel egy képmegosztóra.
2022. jan. 28. 14:15