Segítettek? Matek 7. osztály!


Bogi és Zoli ugyanabban a társasházba laknak, és mindennap gyalog mennek az iskolába. Az iskola és lakóhelyük közötti út hossza 1,2 km, amit Bogi 20 perc alatt, Zoli 15 perc alatt tesz meg egyenletes sebességgel haladva.

Mennyit tesz meg 1, 2, 5, 10, 15 és 20 perc múlva

a, Bogi?

b, Zoli?

c, Hány km-rel előzi meg Zoli Bogit fél óra alatt illetve egy óra alatt ha sebességük állandó?

b, Mennyi idő alatt tesz meg Zoli ugyanakkora sebességgel 6 km-t? Mennyit kell várnia Zolinak, amíg saját sebességével a megállás nélkül haladó Bogi is megteszi a 6 km-t, ha tudjuk, hogy egy helyről indultak?


Légy szíves segítsetek! Nem tudom, hogy hogyan kell kiszámolni. Előre is köszi. ;) :)


2010. szept. 9. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:
ez könnyű írd fel úgy hogy ha 20perc alatt 1,2 km akkor 1perc alatt X km és akkor x= (1,2x1)/20=0,06km
2010. szept. 9. 17:48
 2/2 anonim válasza:

ugyebár V=s/t sebbesség=út/idő

vagyis V=1.2km/15:60 (mert órában kell számolni)

V=1.2/0.25=4.8 km/h - ez zoli sebessége

Bogi sebessége

V=1.2/20:60=3.636(végtelen tizedes tört) km/h


ezekből az adtokból kiszámolod hogy:

1 perc múlva:

V=s/t-->t*V=s

1/60*4.8= és 1/60*3.636

és a feladat többi részét ki tudod ugyanígy számolni

az utolsóhoz ittvan hogy az időt h számolod ki: t=s/V



remélem segítettem

2010. szept. 11. 16:41